Львівський університет поглиблює співпрацю з АТ «Галичфарм»

24 червня 2021 року Ректор Львівського національного університету імені Івана Франка, професор Володимир Мельник та виконавчий директор АТ «Галичфарм» Олександр Блонський підписали Меморандум про співпрацю між установами. Метою підписаного документа є взаємодія і співробітництво сторін, а також обмін досвідом, знаннями за напрямами та сферами фармацевтичного виробництва, хімічних та біологічних досліджень для підготовки висококваліфікованих фахівців.

АТ «Галичфарм» є лідером у сфері виробництва готових лікарських засобів, фіто-хімічних субстанцій на основі екстракції рослинної лікарської сировини. Компанія є стратегічним партнером Львівського університету уже не перший рік. Так, студенти біологічного і хімічного факультетів мають можливість проходити у компанії практики та стажування, а згодом стають працівниками фармацевтичної компанії.

Тому під час зустрічі Ректор Львівського університету Володимир Мельник наголосив, що підписання Меморандуму є не початком, а перспективним продовженням налагодженої співпраці. «Сила Університету і його соціальна доцільність визначається наявністю тісних зв’язків та якісною співпрацею з провідними компаніями та партнерами на користь студентів і випускників. Я оцінюю нашу співпрацю як активну та логічну», – зазначив Володимир Мельник, подякував за спільну роботу та висловив сподівання, що «український фармацевтичний ринок розвиватиметься і наповнюватиметься якісною українською продукцією, якій справді можуть довіряти люди».

Для виконання Меморандуму сторони домовилися співпрацювати у сфері освітньої, науково-дослідної та навчально-методичної роботи задля взаємного обміну досвідом, знаннями, підвищення якості підготовки фахівців, закріплення набутих теоретичних знань на практиці. Задля цього ЛНУ ім. Івана Франка й АТ «Галичфарм» домовилися організовувати підвищення кваліфікації працівників обох сторін у відповідних структурних підрозділах; сприяти в організації стажувань і практик для здобувачів вищої освіти, науково-педагогічних, наукових працівників Львівського університету в АТ «Галичфарм» тощо.

Також Меморандум передбачає залучення провідних фахівців сторін до проведення лекцій, семінарів, тренінгів, розроблення та експертизи освітніх програм, навчальних планів, роботи екзаменаційних комісій.

Окремими пунктом співпраці є взаємодія у науковій, науково-дослідній роботі, реалізація спільних наукових проєктів, грантів, а також організація наукових, науково-практичних конференцій, симпозіумів, семінарів та інших заходів відповідно до погоджених напрямів.

«Ми потребуємо Ваших знань та вмінь», – зазначив виконавчий директор АТ «Галичфарм» Олександр Блонський, висловивши переконання, що співпраця буде плідною і корисною для обох сторін. Також представники партнерської компанії наголосили, що чимало випускників Львівського університету є успішними працівниками компанії.

Для того, аби співпраця між Університетом та одним із фармацевтичних лідерів України була ще продуктивнішою, меморандум передбачає також організацію та впровадження програм дуальної освіти за напрямами та спеціальностями, яких потребує АТ «Галичфарм» (за попередніми домовленостями) та сприяння у залученні фахівців компанії до навчального процесу за освітніми програмами бакалавра, магістра, доктора філософії.

Також сторони домовилися співпрацювати у справі створення спільних освітньо-наукових інноваційних підрозділів (лабораторій, центрів, навчальних класів) задля підвищення ефективності підготовки фахівців за напрямами хімії та біології.

Зазначимо, що уже багато років триває співпраця Відділу кар’єрного розвитку та співпраці з бізнесом Львівського університету із АТ «Галичфарм», зокрема, компанія долучається до Форумів кар’єри, Майстерні кар’єри, що організовує відділ для студентів та випускників Університету.

Додамо, що під час перебування в ЛНУ ім. Івана Франка представники АТ «Галичфарм» оглянули експозицію Музею історії Університету і поспілкувалися із представниками Львівського університету про головні тенденції на ринку праці, процес впровадження інновацій у виробництво та напрями подальшого розвитку співпраці.

Світлини: Олега Вівчарика Більше фото