Львівський університет та Вища національна школа хімії м. Ренн налагоджують академічну співпрацю

26 жовтня 2021 року Ректор Львівського національного університету імені Івана Франка, член-кореспондент НАН України, професор Володимир Мельник та директор Вищої національної школи хімії м. Ренн (Франція) Режіс Готьє підписали Меморандум про порозуміння між установами.

У зустрічі, присвяченій підписанню Меморандуму, взяли також участь проректор з наукової роботи, академік НАН України, професор Роман  Гладишевський, провідний науковий співробітник кафедри неорганічної хімії Володимир Бабіжецький, проректор з міжнародної співпраці Вищої національної школи хімії м. Ренн,  професор П’єр Бріан та професор Сільвіан Жіроде.

Предметом Меморандуму між установами є взаємодія і співробітництво, а також обмін досвідом, знаннями за напрямами та сферами хімії, екології, комп’ютерних технологій педагогіки для підготовки висококваліфіковних фахівців. Зокрема, сторони домовилися співпрацювати у справі організації стажувань і практик для здобувачів вищої освіти у Вищій національній школі хімії м. Ренн. Також провідні фахівці Школи та Університету долучатимуться до проведення лекцій, семінарів, навчальних тренінгів, розроблення та експертизи освітніх програм, навчальних планів тощо.

Меморандум передбачає співпрацю й у науковій, науково-дослідній роботі, реалізацію спільних наукових проєктів, грантів, організацію наукових, науково-практичних конференцій, симпозіумів, семінарів, програм практики і стажування та інших наукових заходів відповідно до погоджених напрямів.

Ректор Університету Володимир Мельник наголосив, що розширення мережі міжнародних партнерів Львівського університету є одним із важливих напрямів роботи університетської спільноти.

«Ми щиро раді можливості поглиблювати співпрацю між нашими установами. Адже наука є інтернаціональною і пожвавлення взаємодії між вченими різних країн та академічна мобільність наших студентів сприяють розширенню горизонтів наукових досліджень, збільшенню їхнього прикладного значення. Тож ми сподіваємося на плідну співпрацю між нашими інституціями, яка з часом буде лише розвиватися», – зазначив Володимир Мельник.

Професор Режіс Готьє зауважив, що добре ознайомлений з дослідженнями вчених-хіміків Львівського університету і висловив переконання, що за підтримки Школи та Посольства Франції в Україні студенти та аспіранти ЛНУ ім. Івана Франка отримають можливість навчатися деякий час у Франції, проходити наукове і педагогічне стажування. На думку очільника Вищої національної школи хімії м. Ренн така практика буде взаємокорисною для обох сторін.

Після підписання Меморандуму гості з Франції ознайомилися із експозицією Музею історії Львівського університету.