Львівський університет відвідав Посол Великої Британії Мартін Гарріс

3 листопада 2023 року з візитом у Львівський національний університет імені Івана Франка прибув Надзвичайний і Повноважний Посол Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії в Україні Мартін Гарріс. Під час перебування в Університеті почесний гість поспілкувався зі студентською молоддю, а також зустрівся з Ректором Володимиром Мельником та Почесною докторкою Львівського університету Оксаною Забужко.

Насамперед Надзвичайного і Повноважного Посла Великої Британії зустрів проректор з науково-педагогічної роботи та міжнародної співпраці Сергій Різник та декан факультету міжнародних відносин Маркіян Мальський. Опісля почесний гість вирушив на зустріч зі студентами, під час якої розповів про свою діяльність, а також дав відповідь на запитання, які цікавили молодь.

Представив британського дипломата учасникам заходу проректор Сергій Різник. «Мартін Гарріс обійняв нову посаду нещодавно, проте історія його взаємодії з Україною є тривалою та успішною, зокрема, надзвичайно приємно, що наш гість добре володіє українською мовою. Львівський університет налагодив тісне партнерство з науково-освітніми установами Великої Британії і я сподіваюся, що наша співпраця з Мартіном Гаррісом буде плідною та результативною», –  зазначив Сергій Різник.

«Мій пріоритет і моя місія як посла Великої Британії – підтримувати Україну у війні з російським агресором і робити все можливе, аби наблизити вашу перемогу. Я був поряд з Борисом Джонсоном, коли він вранці 24 лютого 2022 року давав чіткі розпорядження допомогти Україні та залучити до цього усіх наших партерів. Тим не менше, я розумію, що і після Вашої перемоги загроза залишатиметься, тож важливо, аби Україна була в НАТО поряд з Великою Британією, і ми спільно працювали над захистом всієї Європи», – підкреслив Мартін Гарріс та розповів про важливість формування міцного партнерства між Україною та Великою Британією як в царині освіти і культури, так і на рівні економіки. Зокрема британський дипломат підкреслив, що налагодження зав’язків між Великою Британією та Україною саме у сфері освіти і науки є надважливим завданням.

Надалі зустріч продовжилася у форматі розмови Посла зі студентською молоддю. Здебільшого студентів Університету, які сміливо ставили запитання, найбільше цікавила подальша допомога Україні задля надання відсічі агресору, нюанси дипломатичної роботи та цікаві спогади з професійної діяльності Мартіна Гарріса. Відповідаючи на запитання студентів, британський дипломат  зазначив: «Безпека України – це безпека й Великої Британії, і я щиро вдячний українському народу за мужність у боротьбі з російським агресором».

Також Надзвичайний і Повноважний Посол Сполученого Королівства Мартін Гарріс тепло відгукнувся і про Львів, пригадуючи власні цінні спогади про перебування в Україні. «Двадцять років тому, я жив у Львові упродовж чотирьох місяців, у цьому місті я вивчив українську мову і ознайомився з історією Вашої держави. Моя донечка любила кататися на Дитячій залізниці у Стрийському парку, тож з цим містом пов’язані дуже приємні згадки. Львів – справжнє, живе українське місто з неймовірною атмосферою. Тут на вулиці можна зустрітися з людьми з Криму, Одеси, Харкова і це дуже надихає. Тим паче, що з початку повномасштабного вторгнення Львів є дуже важливим хабом для наближення всіх аспектів перемоги», – додав посол.

Опісля спілкування зі студентами Мартін Гарріс зустрівся Ректором Володимиром Мельником та Почесною докторкою Львівського університету Оксаною Забужко. Під час розмови британський дипломат, Ректор Університету  та українська письменниця торкнулися теми багатогранності української культури, мови і традицій, а також важливості популяризації україністики у Великій Британії та світі загалом.

Світлини: Ярини Пришляк та Олега Вівчарика Більше фото