В Університеті відкрили художню виставку «Юність обпалена війною»

3 листопада 2023 року у Львівському національному університеті імені Івана Франка відбулося відкриття виставки картин студента факультету міжнародних відносин Артура Котика «Юність обпалена війною».

Відкрив виставку декан факультету міжнародних відносин, професор Маркіян Мальський. «Дуже символічно, що в ці трагічні часи, коли наша держава бореться з російським окупантом, молодь реагує на це в різні способи: наші побратими є на фронті, наші побратими підтримують економіку, наші студенти, які освоюють нові спеціальності, серцем, душею і своїм мистецьким талантом підтримують Україну», – наголосив Маркіян Мальський, додавши, що «ця виставка має велике значення, адже відкриває нові грані талантів студентів Університету і змушує замислитися кожного, хто споглядає картини.

З вітальним словом виступив також проректор з науково-педагогічної роботи та міжнародної співпраці, професор Сергій Різник: «Факультет міжнародних відносин проявляє себе у різних формах, адже такі виставки – це вияв художньої дипломатії. Ми часто чуємо, що сьогодні Захід дає нам достатньо зброї, щоб не програти війну, але не достатньо для того, щоб перемогти. Тому ми, зокрема й Університет, повинні продовжувати усіма зусиллями, боротися з російським агресором, але також і чинити дружній дипломатичний, освітній та культурний тиск на наших міжнародних партнерів для того, аби світ  продовжував підтримувати Україну. Ця виставка є дуже символічною, сама її назва говорить про вогонь, який спалює, несе зло і водночас запалює в українцях незламне прагнення до перемоги».

Враженнями від виставки поділився Народний художник України, академік національної академії мистецтв України Любомир Медвідь. «Тішить, що молодий митець у такий відповідальний спосіб приступає до вирішення задач, які властиві мистецькій творчості. Справді, велика кількість наших молодих студентів раптом швидко дозріли, вони подорослішали, – зазначив художник. – Усі роботи, представлені у виставці, зроблені на найвищому мистецькому рівні. Переважна більшість робіт є винятково безцінною, талановитою і, головне, зі своєю внутрішньою ідеєю. Ці роботи є зрілі і настроєво-зворушливі».

До слова також запросили декана факультету образотворчого мистецтва і дизайну Київського університету імені Бориса Грінченка Остапа Ковальчука: «Львів є по-справжньому культурною столицею України, а його середовище – надзвичайно потужне, адже Львів надихає таких талановитих молодих людей творити неймовірні речі. Ця виставка є повноцінним художнім проєктом, який повинен розвиватися».

Опісля перед присутніми виступив і сам автор виставки Артур Котик. «Мені дуже приємно, що сьогодні тут зібралося стільки людей. Насамперед я хотів би сказати, що це дивовижно, що картини, які були в моїй маленькій кімнаті, опинилися у цьому чудовому місці, а саме у Львівському національному університеті імені Івана Франка. Це дуже важлива мить у моєму житті», – зазначив Артур Котик.

«Мабуть, два роки тому, коли я почав малювати, я собі навіть не міг задуматися над тим, що я буду колись стояти посеред такої прекрасної громади людей та презентуватиму свої картини. Також хотів би дуже сильно подякувати адміністрації Університету і всім тим, хто сказав сьогодні такі прекрасні слова», – підсумував автор робіт.

Ознайомитися з роботами молодого художника можна у Виставковій залі Університету до 20 листопада.