На факультеті педагогічної освіти відбувся Тиждень соціальної роботи

Упродовж 18 – 22 березня 2024 року на факультеті педагогічної освіти Львівського університету відбувся Тиждень соціальної роботи, який організувала кафедра соціальної педагогіки та соціальної роботи.

Проведення Тижня було приурочене Всесвітньому дню соціальної роботи, який світова спільнота традиційно відзначає у третій вівторок березня (свято започаткувала Міжнародна асоціація шкіл соціальної роботи спільно з Міжнародною федерацією соціальних працівників у 1983 році). Цьогоріч цей день проходив під гаслом «Buen Vivir: Shared Future for Transformative Change» («Життя у добробуті: Спільне майбутнє для трансформаційних змін»). Buen Vivir – життєвий принцип, який визначає новий підхід до розв’язання соціальних проблем, який акцентує увагу на гармонійному співіснуванні людини з навколишнім середовищем, громадській участі у прийнятті рішень, захисті прав людини та цінностей демократії.

Метою відзначення цього дня є привернення уваги громадськості до допомоги тим, хто цього потребує, сприяння соціальним змінам та формуванню соціальної єдності, заснованої на принципах соціальної справедливості та відповідальності. Відтак заходи відбуваються з метою популяризації соціальної роботи як професійної діяльності. Щоб ефективно реагувати на соціальні кризи, соціальна робота потребує нових підходів, дій, рухів і платформ задля трансформаційних змін, які керуються громадою та ґрунтуються на мудрості людей.

Програма Тижня соціальної роботи була дуже насиченою і включала заходи різного плану – теоретичні, науково-методичні та практико зорієнтовані.

Зокрема варто згадати гостьову лекцію викладача кафедри соціальної педагогіки педагогічного факультету Варшавського університету Войцеха Ласоти «Януш Корчак про права дитини. Ідея та практика», впродовж якої присутні почули, що ідеї великого педагога стосовно дітей не втрачають своєї актуальності, співзвучні з сучасними цінностями та поглядами на їх виховання.

Проблемі  дітей, покращенню їхнього становиша у суспільстві була присвячена зустріч з фахівчинею із захисту дітей Львівського регіонального офісу Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) Світланою Стельмах, під час якої присутні мали можливість ознайомитися з програмою «Кращий догляд для дітей» − теорія змін».

Двері факультету, аудиторій були відкриті і для школярів львівських шкіл, майбутніх абітурієнтів. Так, учні відвідали відкриті заняття з професійних дисциплін, інтерактивну презентацію про спеціальність «Соціальна робота», поспілкувалися зі студентами, викладачами, працівниками деканату, що дозволило їм пізнати суть професії соціального працівника. Серед гостей були школярі СЗОШ № 95, № 42, Львівської української гуманітарної гімназії ім. Олени Степанів, ліцею № 21, ліцею ім. В. Симоненка.

Разом з тим, відбувся І тур Всеукраїнської олімпіади серед студентів зі спеціальності Соціальна робота, в які взяли участь не тільки здобувачі освіти старших курсів, а й першокурсники.

Вагомою подією Тижня було проведення круглого столу з роботодавцями та випускниками на тему «Соціальна робота: виклики, професія, діяльність» (доценти Дмитро Герцюк та Віра Корнят). Захід провели за підтримки Відділу кар’єрного розвитку та співпраці з бізнесом і Центру соціального розвитку та громадських ініціатив Університету. Соціальна сфера сьогодні змінюється дуже стрімко, тому ми повинні відповідати запитам та потребам суспільства, щоб випускники були конкурентоспроможними. Присутні обговорили широкий спектр питань, пов’язаних із сучасною соціальною роботою, звернули увагу на виклики, які стоять перед соціальними працівниками сьогодні, дискутували про актуальні тенденції та інноваційні підходи до роботи з вразливими групами населення, а також розглянули перспективи співпраці роботодавців та ЗВО у процесі професійної підготовки фахівців.

Проведені заходи співзвучні з новими проблемами, які сьогодні виникли через війну росії з Україною. Зокрема, йдеться про тренінг «Життя після війни» для ветеранів російсько-української війни, що втратили зір та членів їхньої сім’ї (доцентки Ярина Танчак та Ольга Столярик), який провели спільно з Центром соціального розвитку та громадських ініціатив. Студенти мали нагоду зрозуміти специфіку спілкування та соціальної підтримки ветеранської спільноти, зокрема тих, хто втратив зір внаслідок участі у бойових діях.

Корисні поради щодо написання резюме та проходження співбесіди з роботодавцями запам’ятався майстер-клас «Успішне працевлаштування», проведений доценткою Вікторією Лободою. Натомість на науково-методичному семінарі «Короткотермінова терапія, орієнтована на рішення: специфіка використання у соціальній роботі» познайомились з дієвим методом в роботі з клієнтами.

Ключовим та найціннішим впродовж тижня був благодійний ярмарок та безпрограшна лотерея, до проведення якої долучилися студенти, викладачі, а також спонсори, які радо надали свою продукцію. Виручені кошти будуть спрямовані на реабілітацію студента спеціальності «Соціальна робота» Андрія Гриба, який з перших дні повномасштабного вторгнення добровільно захищає Україну у лавах Збройних Сил.

Світлини: факультету педагогічної освіти Більше фото