На географічному факультеті відбувся дистанційний День Абітурієнта

15 квітня 2020 року на географічному факультеті Львівського університету провели онлайн-зустріч з майбутніми абітурієнтами. Зі старшокласниками поспілкувалися декан факультету, доцент кафедри фізичної географії Володимир Біланюк, голова профспілкової організації студентів-географів Микита Фісенко і відповідальний секретар приймальної комісії Юрій Еліяшевський. Модератором заходу була працівниця Відділу маркетингу та комунікації Анна Янчук.

Володимир Біланюк привітав учасників зустрічі і запросив усіх, хто бажає пов’язати свою професійну діяльність з географією, вступати до Львівського університету. Володимир Іванович зазначив, що географічний факультет має свою давню і цікаву історію, адже ще в 1882 році наказом цісаря Франца Йосифа започатковано кафедру географії у Львівському університеті. Проте факультет у сучасному його вигляді утворили  в 1945 році.

Символом факультету є пам’ятник наплічнику, відкритий 14 травня 2012 року. Вже 16 травня 2019 року пам’ятник наплічнику внесено до Національного реєстру рекордів України у номінації «Перший пам’ятник наплічнику». Більше того, завдяки своїй унікальності пам’ятка має усі шанси потрапити до Книги рекордів Гіннеса. Серед студентів-географів навіть є особливий обряд – потерти наплічник перед поїздкою на навчальні польові практики. Власне це знаменує успішну й результативну мандрівку.

Декан детально розповів про освітні програми, за якими здійснюють підготовку здобувачів вищої освіти – 014.07 «Середня освіта (Географія)», 106 «Географія», 101 «Екологія (Прикладна екологія)», 103 «Науки про Землю (Ґрунтознавство та експертна оцінка земель)», 241 «Готельно-ресторанна справа», 242 «Туризм». Володимир Іванович зауважив, що сьогодні на факультеті успішно функціонують вісім кафедр – географії України, геоморфології та палеогеографії, ґрунтознавства і географії ґрунтів, економічної і соціальної географії, конструктивної географії і картографії, раціонального використання природних ресурсів і охорони природи, туризму, фізичної географії. Власне працівники цих кафедр забезпечують підготовку кваліфікованих фахівців за згаданими освітніми програмами.

Володимир Іванович також розказав про організацію і проходження практики на факультеті. Декан наголосив на тому, що студенти-географи мають унікальну можливість проходити практику на базі стаціонарів Університету, у лабораторіях, спеціалізованих закладах та установах, зокрема й за кордоном. Відтак, майбутні географи зможуть легко поєднувати навчання з подорожами і постійним саморозвитком.

Про цікаве і насичене студентське життя радо розповів голова профспілкової організації студентів географічного факультету Микита Фісенко. Микита наголосив, що студенти організовують чимало наукових, творчих та спортивних заходів, що дає можливість реалізувати свої можливості абсолютно всім, незалежно від захоплень і вподобань. Студент також поділився інформацією про роботу органів студентського самоврядування та студентської профспілки. Микита додав, що студенти факультету є членами Європейської асоціації географів EGEA, а випускники працюють у найрізноманітніших сферах діяльності – це і туристичні, природоохоронні організації, органи державного та регіонального управління, комерційні установи і, звичайно, заклади освіти.

Студент зауважив, що надзвичайно важливою є організація практик. Він підкреслив, що географи мають нагоду не лише здобути теоретичні знання, а й реально відчути, наскільки важким може бути рюкзак і наскільки неймовірною є природа та світ навколо. Микита, який родом зі Запоріжжя, наголосив, що географічний факультет «змусив його поїхати з рідного дому, аби знайти ще один рідний дім – факультет, який безперечно є місцем можливостей».

Про умови та етапи проведення вступної кампанії майбутнім абітурієнтам розповів відповідальний секретар приймальної комісії Юрій Еліяшевський. Юрій Ігорович наголосив, що зовнішнє незалежне оцінювання неодмінно відбудеться і саме за його результатами проводитиметься вступна кампанія. Юрій Еліяшевський додав, що кваліфіковану дистанційну консультацію щодо вступу до Університету можна отримати, надіславши свої запитання на електронну адресу pkunivlv@lnu.edu.ua або звернутися за контактними телефонами, розміщеними на сторінці приймальної комісії https://admission.lnu.edu.ua/admission-board/contacts.

Нагадаємо, це вже восьмий профорієнтаційний вебінар в рамках циклу дистанційних зустрічей «Вступ – 2020 online». З графіком майбутніх вебінарів можна ознайомитися за посиланням.