На хімічному факультеті відбувся VII Науковий семінар студентів, аспірантів і молодих учених

За ініціативи кафедри фізичної та колоїдної хімії, кафедри аналітичної хімії та Наукового товариства студентів, аспірантів та молодих вчених хімічного факультету ЛНУ ім. Івана Франка відбувся VII Науковий семінар студентів, аспірантів і молодих учених «Прикладні аспекти електрохімічного аналізу». Зважаючи на карантинні обмеження, захід провели у дистанційному режимі на платформі Google meet.

До цьогорічного наукового семінару долучилися майже 40 учасників: студенти, аспіранти та молоді вчені, які представляють наукові середовища семи обласних центрів України.

Учасників наукового онлайн-форуму привітали декан хімічного факультету Григорій Дмитрів, завідувачка кафедри аналітичної хімії Лілія Дубенська і голова Наукового товариства студентів, аспірантів та молодих вчених Марія Лопачак. Організатори побажали молодим вченим плідної роботи та корисних наукових дискусій.

Розпочала захід кандидатка хімічних наук, завідувачка кафедри аналітичної хімії Київського національного університету імені Тараса Шевченка Оксана Тананайко з лекцією на тему «Потенціометричні та вольтамперометричні ензимосенсори: сучасні напрямки розвитку». Спікерка охарактеризувала будову і функції ферментів, навела їхні класифікації і принципи застосування в хімічному аналізі.

Надалі в онлайн-форматі відбулося представлення доповідей на різну тематику: обговорювали біензимний сенсор для визначення сахарози в меді, методику полярографічного визначення орнідазолу в розчині для інфузій, механізм полярографічного відновлення робенідину тощо.

«Крім представлених учасниками 10 усних доповідей, відбулося активне обговорення постерної сесії. Під час урочистої церемонії закриття семінару за результатами голосування молодих науковців нагородили грамотами за перемоги у різних номінаціях, зокрема за найкращу усну та постерну доповідь», – зазначають організатори.

З матеріалами доповідей учасників семінару можна ознайомитися в електронному збірнику.