Народ вкраїнський молиться Тарасу: колектив факультету журналістики вшанував пам’ять Великого Кобзаря

Сьогодні, 9 березня 2023 року, студенти та викладачі факультету журналістики ЛНУ ім. Івана Франка вшанували пам’ять Тараса Шевченка. Захід відбувся з нагоди 209-ої річниці з Дня народження Тараса Григоровича Шевченка.

Студенти декламували поезії, пригадували цікаві моменти з життя та творчості Кобзаря, а також аналізували систему образів у його творах. Захід модерувала доцентка кафедри теорії й практики журналістики Мирослава Рудик. Однією з гостей заходу стала провідна інспекторка Шевченківського районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» у Львівській області Марта Пальчинська, яка продекламувала один з віршів Тараса Григоровича.

Захід розпочали з прочитання Молитви Тарасу, автором якої є Микола Рудик. Опісля цього студентка першого курсу факультету журналістики Христина Кругляк виконала пісню «Думи» на слова Тараса Шевченка. Студенти поділилися улюбленими уривками з творів Тараса Григоровича та окреслили актуальність його слова.

«Тарас Шевченко став невіддільною частинкою нашого життя. Він не присипаний пилом часів, не статичний. Він змінюється разом із нами. Йде завжди у ногу з часом. Він вічно молодий і актуальний. Десь самоіронічний, але завжди справжній та щирий», – наголосила заступниця декана Наталія Шайда.

«Шевченкове слово позачасове. Воно жило багато років тому, живе сьогодні й точно житиме завтра! Він дихає у кожному з нас. У наших думках та вчинках. Наше завдання – пам’ятати Кобзаря та жити за його заповітами, часом радикальними, але такими актуальними завжди. Тарас Шевченко понад усе любив Україну та боровся за її майбутнє, боровся за нас з Вами!», – зауважила Мирослава Рудик.

У межах заходу також провели вікторину, де студенти продемонстрували свої знання щодо життя і творчості письменника. Опісля цього з доповіддю «Образність у творах Тараса Шевченка» виступив студент другого курсу факультету журналістики Максим Шаран.  Завершився захід колективним прочитанням вірша «Розрита могила».

Світлини: Аліни Штемпель та Наталії Шайди Більше фото