Науковці розмірковують над психологічними детермінантами розвитку особистості в умовах соціально-психологічної трансформації українського суспільства

Понад п’ятдесят учених-психологів беруть участь у дводенній Всеукраїнській науково-практичній конференції «Психологічні детермінанти розвитку особистості в умовах соціально-психологічної трансформації українського суспільства», яка розпочалася 11 листопада 2016 року у Дзеркальній залі Львівського національного університету імені Івана Франка і присвячена 25-літтю кафедри психології Львівського університету.

«Сьогодні ми маємо можливість говорити не тільки про психологічні детермінанти розвитку особистості в умовах соціально-психологічної трансформації українського суспільства, але й обмінятися міркуваннями щодо формування психологічної школи у Львівському університеті, зокрема кафедри психології на філософському факультеті», – зазначив під час відкриття конференції Ректор Володимир Мельник.

Він, зокрема, зазначив, що формування кафедри психології відбувалося в умовах становлення філософського факультету. «Це був непростий, не спонтанний процес, а процес дискусій щодо місця й ролі філософсько-психологічної, культурологічної та політологічної освіти, формування образу кафедр, навчальних планів і спеціалізацій навчальних курсів», – пригадав професор Володимир Мельник.

За словами Ректора, психологічний напрям науки у Львівському університеті став паритетно рівноправним із філософсько-культурологічним та політологічним і відображає загальну тенденцію гуманітаризації студентської освіти у класичному університеті, а також духовного світу людини з точки зору психологічної науки.

Ректор Володимир Мельник висловив вдячність колективу кафедри за «науковий і дидактичний подвиг у непростий трансформаційно-перехідний період».

Декан філософського факультету Людмила Рижак зазначила, що «сьогоднішня конференція – чудова нагода підбити підсумки наукових і навчально-методичних здобутків, якими сьогодні пишаються всі співробітники кафедри та факультету».

Людмила Віталіївна відзначила, що кафедра психології має потужний потенціал, адже її професори, доценти, аспіранти й асистенти проводять перспективні дослідження і є знаними в Україні та за кордоном. Зокрема, завдяки зусиллям професорів кафедри було здійснено ліцензування аспірантури з психології і відкрито набір в аспірантуру за новими напрямами.

Учасників конференції привітали доктор філософських наук Ольга Зінкевич, професор, завідувач кафедри психології, директор науково-дослідного Центру з проблем гендерної освіти та виховання учнівської та студентської молоді НАПН України Тернопільського національного педагогічного університету ім. В. Гнатюка Оксана Кікінеджі, завідувач кафедри практичної психології та психотерапії Українського католицького університету Галина Католик, доктор психологічних наук Мирон Варій, а також випускники кафедри психології та Львівської обласної малої академії наук.

«Ви присвятили життя служінню такому феномену, про місце розташування якого ніхто не знає, але всі знають, як болить людській душі», – метафорично зазначила доктор психологічних наук, професор Наталія Жигайло, висловивши співробітникам кафедри психології найтепліші вітання і побажання з нагоди ювілею.

Завідувач кафедри психології, професор Софія Грабовська долучилася до привітань колег і подякувала за високу оцінку роботи колективу кафедри.

Після урочистого відкриття конференції учасники продовжили роботу під час пленарного засідання. Науковці порушили актуальні питання сучасної психології, зокрема у колі їхніх зацікавлень – соціально-психологічні дослідження та постсучасність, методологічні проблеми дослідження культурного капіталу як психологічного феномена; психологія духовного становлення студентської молоді, напрямки вдосконалення викладання психології у контексті вимог сьогодення та революції у навчанні.

Упродовж дводенної конференції, що надалі проходитиме у форматі секційних засідань, учені працюватимуть за такими тематичними напрямами: «Багатовимірність особистості: проблеми, методологія дослідження особи та соціуму», «Актуальні проблеми медичної та клінічної психології», а також «Психологічні проблеми процесу неперервного розвитку та навчання особистості упродовж її життя».

Нагадаємо, що організаторами заходу є кафедра психології філософського факультету Львівського національного університету імені Івана Франка у співпраці з Інститутом соціогуманітарних проблем людини Західного наукового центру НАН України та Міністерством освіти і науки України.

Світлини: Олега Вівчарика Більше фото