Науковці Університету та представники компанії «i3 Engineering» обговорили перспективи технологічної співпраці

28 червня 2022 року відбулася зустріч вчених Львівського національного університету імені Івана Франка із представниками інноваційної компанії «i3 Engineering». У заході взяли участь Ректор Університету, член-кореспондент НАН України, професор Володимир Мельник, проректор з наукової роботи, академік НАН України, професор Роман Гладишевський, начальник Науково-дослідної частини, професор Юрій Плевачук, а також представники факультету електроніки та комп’ютерних технологій, хімічного, фізичного та економічного факультетів.

Розпочинаючи зустріч, Ректор Володимир Мельник окреслив основні завдання Університету, спрямовані на розвиток інноваційних технологій та сформував конкретні очікування від бесіди. «Наша сьогоднішня розмова відбувається у контексті розвитку такої інституції, як Науковий парк Університету. Ми прагнемо розвинути організацію, яка передусім стимулюватиме наукові дослідження, що мають прикладний та дослідницько-конструкторський характер. Іншим напрямком нашої роботи у цій галузі є зв’язок з інноваційними та промисловими виробництвами, які на сьогодні є затребуваними у суспільстві і базуються на сучасних технологіях. Саме такою є Ваша компанія, відтак, переконаний, що конструктивна розмова надасть нам можливість побачити взаємовигідні точки зростання», – зазначив Володимир Петрович, звертаючись до представників компанії «i3 Engineering».

Надалі очільник «i3 Engineering» Михайло Ворко презентував присутнім основні сфери, у яких працює  його компанія, серед яких, зокрема, виробництво у галузях «Розумний будинок» та автоматизації. Основною метою діяльності компанії є інтеграція автоматизаційних процесів у повсякденне життя кожного. Продукт компанії – це цілісне рішення для проєктів «Розумний будинок» та автоматизації бізнесу, що складається з контролерів, програмного забезпечення і власної мобільної аплікації.

Зважаючи на сферу діяльності компанії «i3 Engineering» та актуальність численних наукових досліджень вчених Університету, під час зустрічі йшлося про перспективи інтеграції університетських розробок у виробництво компанії.

Так, декан хімічного факультету, доцент Григорій Дмитрів розповів колегам про два проєкти, які реалізовують працівники хімічного факультету. Йшлося, зокрема, про проєкт «Електродні матеріали на основі інтерметалідів для металогібридних та Li-, Na-, Mg-іонних акумуляторів» та Конструкторську лабораторію «MTech Lab».

Представники фізичного факультету, а саме декан факультету доцент Ярослав Чорнодольський, завідувач кафедри фізики металів професор Степан Мудрий і професор цієї ж кафедри, начальник Науково-дослідної частини Юрій Плевачук представили учасникам зустрічі функціональні матеріали. У презентаціях учених-фізиків йшлося про нові екологічно безпечні евтектичні припої різного призначення та електротехнічні пристрої на основі магнітних рідин.

Натомість працівники факультету електроніки та комп’ютерних технологій – завідувач кафедри фізичної та біомедичної електроніки, професор Олег Бордун, завідувач кафедри радіоелектронних і комп’ютерних систем професор Ігор Оленич, доцент кафедри радіофізики та комп’ютерних технологій Олексій Кушнір – розповіли про дослідження вчених, пов’язані із сенсорними системами, сенсорною та напівпровідниковою електронікою,  а також про Лабораторію робототехніки. Окрім того, науковці факультету висловили пропозиції щодо створення спільних освітніх програм та інноваційних проєктів.

Представники «i3 Engineering» високо оцінили презентовані вченими напрацювання та розробки, зазначивши, що деякі з них можуть бути корисними для підвищення якості виробництва компанії, а деякі – мають великий шанс на успіх на міжнародних ринках.

У зустрічі також взяли участь провідні експерти Львівського університету у галузі підприємництва та інновацій – професор кафедри фінансів, грошового обігу та кредиту Назар Демчишак та доцент кафедри радіофізики та комп’ютерних технологій Ігор Катерняк, які також поділилися міркуваннями щодо організації спільної діяльності, спрямованої на взаємну підтримку та розвиток інноваційних досліджень.

Підсумовуючи, проректор Роман Гладишевський, акцентував на важливості інтеграції напрацювань вчених Львівського університету у виробництво та перспективності діалогу між науковцями та підприємцями з метою спільної підготовки фахівців й ефективної модернізації освітніх програм відповідно до запитів роботодавця.

Світлини: Олега Вівчарика Більше фото