Новий Посол Латвії Юріс Пойканс розпочав свою дипломатичну місію з візиту до Львівського університету

Надзвичайний та Повноважний Посол Латвійської Республіки в Україні Юріс Пойканс вперше з офіційним візитом відвідав Львівський національний університет імені Івана Франка, де відбулась зустріч із Ректором, професором Володимиром Мельником.

У зустрічі також взяли участь Почесний консул Латвійської Республіки Володимир Гарцула, декан факультету іноземних мов, в.о. декана факультету міжнародних відносин – Володимир Сулим та Ігор Бик і завідувач кафедри англійської філології Михайло Білинський.

Під час перемовин сторони обговорили питання розширення українсько-латвійської співпраці, зосередивши увагу головно на створенні належних умов для вивчення латвійської мови та культури, ведення спільних наукових досліджень, запровадженн госьтьового лекторію за участю носіїв мови, активізації академічних обмінів з університетами-партнерами.

Посол Латвії Юріс Пойканс запевнив представників Університету у своїй підтримці та сприянні інституційному співробітництву Посольства й латвійських вишів зі Львівським університетом.

Дипломат також відзначив тривалу співпрацю Наукової бібліотеки ЛНУ ім. Івана Франка, Центру балтистики, факультету іноземних мов, філологічного факультету й факультету міжнародних відносин з Латвійським університетом та їхню роль у налагодженні міжкультурного українсько-латвійського діалогу.

Ректор Університету, професор Володимир Мельник розповів латвійським гостям про реалізацію нової концепції вивчення іноземних мов у Львівському університеті й запевнив, що адміністрація Університету й відповідних факультетів має на меті збільшувати групи студентів, охочих вивчати латвійську мову, та скеровувати вектор співпраці на поглиблення знань молоді про Латвію та культуру країн Балтії.

Нагадаємо, що нещодавно Надзвичайний і Повноважний посол Латвійської Республіки в Україні Аргіта Даудзе завершила свою дипломатичну місію в Україні. Активна діяльність латвійського дипломата була спрямована на розвиток українсько-латвійської співпраці в політичній, економічній і гуманітарній сферах.

Новопризначений Посол Латвії Юріс Пойканс заявив, що підтримуватиме й розвиватиме окреслений вектор співпраці з Україною, а також спрямовуватиме свої зусилля на зміцнення партнерських відносин між обома державами та сприятиме реалізації розпочатих євроінтеграційних процесів в Україні.

Світлини: Тетяни Шемберко Більше фото