Онлайн-знайомство з економічним факультетом

28 квітня 2020 року на економічному факультеті Львівського університету відбувся профорієнтаційний вебінар для майбутніх абітурієнтів. У дистанційній зустрічі взяли участь декан факультету, доцент кафедри аналітичної економії та міжнародної економіки Ростислав Михайлишин, заступниця декана з навчально-виховної роботи, доцентка кафедри економічної кібернетики Зоряна Артим-Дрогомирецька, студенти економічного факультету Іван Романишин та Леся Кравчук, випускниця факультету, менеджерка (Service Manager) компанії «SoftServe» Мар’яна Шляхова. Про вступну кампанію – 2020 традиційно розповів відповідальний секретар приймальної комісії Юрій Еліяшевський. Модерувала захід працівниця Відділу маркетингу та комунікації Анна Янчук.

Декан ознайомив школярів з історією та структурою факультету. Зокрема зазначив, що економічний факультет утворений в 1966 році і він є одним із найбільших структурних підрозділів Львівського університету. Сьогодні у складі факультету функціонують кафедри: аналітичної економії та міжнародної економіки; банківського і страхового бізнесу; економіки підприємства; економіки України; економічної кібернетики; економічної теорії; інформаційних систем у менеджменті; маркетингу; менеджменту; обліку і аудиту; статистики; фінансів, грошового обігу та кредиту.

Ростислав Васильович розповів старшокласникам про освітні програми, за якими здійснюють підготовку бакалаврів на економічному факультеті. Це зокрема «Міжнародна економіка» (спеціальність 051 «Економіка»), «Бізнес-економіка» (спеціальність 051 «Економіка»), «Економічна кібернетика» (спеціальність 051 «Економіка»), «Економічна аналітика та бізнес-статистика» (спеціальність 051 «Економіка»), «Економіка та правове регулювання в бізнесі» (спеціальність 051 «Економіка»), «Облік і оподаткування» (спеціальність 071 «Облік і оподаткування»), «Фінанси, банківська справа і страхування» (спеціальність 072 «Фінанси, банківська справа і страхування»), «Менеджмент організацій та адміністрування» (спеціальність 073 «Менеджмент»), «Інформаційні системи в менеджменті» (спеціальність 073 «Менеджмент»), «Маркетинг» (спеціальність 075 «Маркетинг»), «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» (спеціальність 076 «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність»).

Декан зауважив, що «попит на економістів завжди був, є і буде, адже це надзвичайно практична і прикладна освіта, яка є надійною базою для здобуття фаху і формування матеріального добробуту». Ростислав Михайлишин також розказав про переваги навчання на факультеті, його міжнародну діяльність, співпрацю з бізнесом, організацію стажувань і практик. Декан подякував усім абітурієнтам за зустріч і запросив вступати на економічний факультет Львівського університету.

Заступниця декана Зоряна Артим-Дрогомирецька розповіла учасникам вебінару про організацію освітнього процесу на факультеті. Зоряна Богданівна детально проаналізувала спеціальності, за якими здійснюють підготовку студентів, зазначивши, що чимало з них передбачають поглиблене вивчення іноземних мов, що суттєво підвищує можливості успішного працевлаштування. Заступниця декана наголосила, що студенти факультету постійно стають переможцями і призерами різноманітних конкурсів та олімпіад. Зоряна Богданівна підкреслила, що окрім навчання на факультеті постійно проводять різнопланові лекції, тренінги, воркшопи та зустрічі з цікавими особистостями, представникам бізнесу та роботодавцями.

Своїми спогадами про навчання на факультеті поділилася його випускниця, менеджерка компанії «SoftServe» Мар’яна Шляхова. Випускниця звернулася до школярів, підкресливши, що обираючи факультет, ми обираємо напрямок в житті: «Потрібно правильно обирати середовище, де п’ять років живеш і навчаєшся і пам’ятати, що для того, аби бути успішним, треба постійно вчитися. Економічний факультет дасть Вам базові фундаментальні знання, навчить приймати правильні рішення». Мар’яна Шляхова наголосила, що саме на цьому факультеті відкриті і дружелюбні викладачі, які завжди є прикладом для наслідування.

Студентка факультету Леся Кравчук поділилася з молодшими колегами своїм досвідом навчання. Зокрема Леся розповіла про програму обміну «Еrasmus +», з допомогою якої вона навчалася у Гронінгенському університеті (Нідерланди). Студентка зазначила, що «Еразмус» – це можливість побачити різні підходи до навчання та різні системи освіти.

Представник студентської ради факультету Іван Романишин розповів про особливості навчального процесу, студентські громадські організації та заходи, які вони проводять. Іван Романишин запросив старшокласників вступати до Львівського університету і стати частиною великої академічної спільноти.

Із особливостями цьогорічної вступної кампанії абітурієнтів ознайомив  відповідальний секретар приймальної комісії Юрій Еліяшевський. Зокрема, Юрій Ігорович розказав про перелік конкурсних предметів, подання заяв, терміни зарахування, а також окреслив ймовірні терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання, яке обов’язково відбудеться. Юрій Еліяшевський зазначив, якщо карантин закінчиться до 1 червня, то основна сесія ЗНО відбуватиметься упродовж 25 червня – 17 липня. Якщо ж карантин закінчиться до 1 серпня, то  проведення основної сесії ЗНО припаде на 17 серпня – 4 вересня. Відповідно до термінів проведення ЗНО відбудеться і вступна кампанія.

Нагадаємо, що кваліфіковану дистанційну консультацію щодо вступу до Університету можна отримати, надіславши свої запитання на електронну адресу pkunivlv@lnu.edu.ua або звернутися за контактними телефонами, розміщеними на сторінці приймальної комісії https://admission.lnu.edu.ua/admission-board/contacts.