Відбулася ХVI Міжнародна наукова конференція студентів та аспірантів «Молодь і поступ біології»

28 квітня 2020 року у Львівському національному університеті імені Івана Франка відбулася ХVI Міжнародна наукова конференція студентів та аспірантів «Молодь і поступ біології», присвячена 75-й річниці створення біологічного факультету Львівського університету та 90-й річниці від дня народження відомого фізіолога і біофізика, доктора біологічних наук, професора Мирона Деркача. У зв’язку із карантинним режимом, захід відбувся у  дистанційному форматі за допомогою програмного забезпечення «Zoom».

Організували науковий форум біологічний факультет Львівського національного університету імені Івана Франка, Товариство прихильників Львівського університету, Українське біофізичне товариство, Українське фізіологічне товариство імені П. Костюка, та Інститут біології та охорони середовища Поморської Академії в Слупську (Польща).

На важливості проведення конференції у вітальному слові наголосив  проректор з наукової роботи ЛНУ ім. Івана Франка, член-кореспондент НАН України, професор Роман Гладишевський. «Всі ми можемо долучитися до подолання пандемії – хтось залишаючись вдома, хтось лікуючи хворих, а біологи – проводячи наукові дослідження, результати яких дозволять не лише зрозуміти природу небезпеки, але й попередити такі загрози у майбутньому», – зазначив Роман Євгенович і додав, що конференція «Молодь і поступ біології» традиційно збирає тих, на чиї плечі вже у найближчому майбутньому ляже відповідальність за розвиток біологічної науки в Україні та світі.

Також Роман Гладишевський відзначив, що «біологічний факультет Львівського університету щорічно є одним із лідерів за науковими здобутками, його потужні наукові школи невпинно розвиваються та зміцнюються, а залучення молоді до досліджень додає віри у майбутні успіхи».

Вітання учасникам конференції передав ректор Поморської академії в Слупську, професор Збігнєв Осадовський. Разом із колегами він побажав молодим науковцям «плідної дискусії, якісного обміну досвідом та налагодження співпраці».

Загалом робота конференції передбачала засідання восьми секцій. Так, понад 260 дослідників з різних навчальних закладів України, Польщі, Білорусі та Казахстану надіслали свої напрацювання у сфері біофізики, фізіології людини і тварин, біомедицини, біохімії, молекулярної та клітинної біології, ботаніки й інтродукції рослин, зоології, генетики та біотехнології, екології, фізіології рослин.

У зв’язку із пандемією COVID-19, особливої актуальності набула робота секції мікробіології, вірусології та імунології. Учасники обговорювали протимікробні активності гелевих антисептиків для рук, дискутували про ідентифікації вірусу грипу А штамів H1N1 та H7N9, з’ясовували оцінку здатності різних видів дріжджів до редукції хромату тощо.

За результатами конференції вже сформований електронний збірник тез, який є у вільному доступі на сайті Університету.