Понад 3 700 школярів вирощуватимуть кристали в рамках конкурсу імені Євгена Гладишевського

Традиційний конкурс «Кристали» імені Євгена Гладишевського у Львівському університеті відбувається уже 13 років поспіль. Упродовж цього часу участь у Конкурсі взяли понад 20 тисяч школярів з усіх куточків України та з-за кордону. Знаково, що кожного року кількість охочих зануритися у чарівний світ кристалів невпинно збільшується, що свідчить не лише про ріст популярності Конкурсу, а й про те, що він успішно виконує свою головну мету –  популяризувати знання з хімії та суміжних галузей науки, підтримувати обдарованих дітей та учнівську молодь, залучати учнів до науково-дослідницької діяльності.

Цьогорічний конкурс повинен стати яскравим підтвердженням того, що сучасна учнівська молодь неабияк цікавиться наукою. Так, на участь у Конкурсі «Кристали» імені Євгена Гладишевського лише у середній віковій категорії (6-12 років) надійшли заявки від понад 3 700 учнів з усіх куточків України. А це означає, що кожен із заявників уже скоро розпочне втілювати найсакральнішу місію спраглого до знань юного дослідника – власними руками вирощуватиме кристал! Так, сьогодні для учасників середньої вікової категорії на офіційній сторінці Конкурсу вже оголошено назву речовини, інструкції для вирощування кристалів у домашніх умовах під наглядом дорослих і контакти для надсилання вирощених кристалів.

Загалом процес вирощування кристалів триватиме півтора місяці, після чого юні дослідники надсилатимуть свої роботи на розгляд кваліфікованому журі. Водночас ті учасники середньої вікової категорії, які не матимуть змоги передати кристали, зможуть надіслати відеосюжет про процес вирощування кристалу та кінцевий результат зі своїми коментарями.

Журі конкурсу розгляне подані учасниками середньої вікової категорії кристали та відеосюжети і визначить переможців у номінаціях «Найбільший кристал», «Найякісніший кристал», «Найоригінальніший кристал» та «Віртуальний кристал».

«Нам надзвичайно приємно, що інтерес і довіра до конкурсу «Кристали» щорічно зростає. Ми пишаємося кожним нашим учасником, адже усі школярі, їхні батьки та вчителі демонструють своє зацікавлення Наукою, своє прагнення та готовність пізнавати нове і творити основу для майбутнього інтелектуального поступу Української Держави», – зазначив проректор з наукової роботи Львівського університету, академік НАН України, професор Роман Гладишевський і додав, що «усі учасники, які пройдуть процес вирощування кристалу до кінця, зможуть не лише претендувати на перемогу та цінні призи, а й будуть переможцями у найважливішому життєвому змаганні науковців – прагненні пізнавати закони природи».

Втім вирощування кристалів є лише частиною Конкурсу, адже ключовими його учасниками у контексті науково-дослідної роботи є учні старшої вікової категорії. Так, школярі віком від 13 до 18 років в межах Конкурсу демонструватимуть свої знання, результати наукових пошуків та методи практичного використання кристалів у форматі тез наукових досліджень. Заявки на участь від школярів старшої вікової категорії ще досі приймаються! Для того, аби долучитися до когорти дослідників кристалів учасники старшої вікової категорії до 20 березня мають заповнити заявку та надіслати тези наукових досліджень (спостережень) на тему «Кристали в історії та мистецтві» українською або англійською мовами на електронну адресу організаторів.

З вимогами до оформлення тез усі охочі можуть ознайомитися за посиланням. Учасники, роботи яких обере журі, вже у травні зможуть представити свої дослідження у форматі стендових доповідей у Львівському національному університету імені Івана Франка!

Бажаємо кожному, хто уже подав заявку на Конкурс, успіхів, інтелектуальної розкутості і віри у власні сили!