Премія Асоціації випускників Львівського університету – студентці механіко-математичного факультету

Днями під час відкриття Міжнародної наукової конференцїї для молодих вчених «Підстригачівські читання» Асоціація випускників Львівського національного університету імені Івана Франка нагородила Премією  ім. Я. С. Підстригача студентку 4-го курсу кафедри механіки механіко-математичного факультету Ірину Каленюк.

Такою премією Асоціація випускників щорічно нагороджує студента Університету, який відмінно навчається і має наукові здобутки у розділах  математичної науки, у яких працював академік Ярослав Підстригач – механіки, математичного моделювання та диференціальних рівнянь.

«Я займаюся власне числовими методами розв’язування задач механіки композиційних матеріалів, – розповідає студентка Ірина Каленюк. – Це нові матеріали, які створені на основі комбінацій традиційних однорідних матеріалів, а саме: металів, бетонів, кераміки, полімерів тощо. Тут зазначу, що одним з найбільш відомих прикладів композиційних матеріалів є залізобетон. Оскільки матеріальні функції, які описують властивості таких матеріалів, є розривними, то застосування аналітичних методів розв’язування відповідних задач теорії пружності є значно ускладненим і часто неможливим. А мені вдалося за допомогою числових методів подолати ці проблеми», – зазначила Ірина Каленюк.

«Я щаслива, що мала честь отримати відзнаку такого знаменитого академіка! Ярослав Підстригач – видатний український вчений в галузі теоретичної механіки. Він шукав та готував висококваліфіковані кадри для вирішення актуальних проблем, вів плідну наукову та науково-організаційну роботу, успішно поєднуючи її з педагогічною діяльністю. Тож премія дуже цінна для мене, і я вважаю її подарунком для усіх, хто брав участь в непростому, але захоплюючому процесі вивчення проблем прикладної механіки та математики, – поділилася враженнями Ірина Каленюк.

Користуючись нагодою Ірина Каленюк, подякувала викладачам та наставникам. «Щиро дякую нашим чудовим та надзвичайно мудрим викладачам з кафедри механіки, які допомагали досягти отриманих результатів. Бажаю всім визнання заслуг і дякую за те, що вибрали мене одержувачем премії. Ця відзнака завжди буде мені нагадувати про вас. Бажаю всім нам нових відкриттів, щоб результати нашої праці були затребувані, принесли користь і послужили трампліном для нових досягнень», – наголосила Ірина Каленюк.