Офіційне закінчення курсу “Проєктна діяльність” від Відділу розвитку та фандрайзингу Центру маркетингу та розвитку відбулось успішно

Офіційне закінчення курсу “Проєктна діяльність” від Відділу розвитку та фандрайзингу Центру маркетингу та розвитку відбулось успішно. Цінно, що попри онлайн-формат самого курсу вкінці нам усе-таки вдалось зустрітись наживо, обмінятись рефлексіями і вручити усім учасникам сертифікати.

“Проєктна діяльність” – це 16 годин лекцій від досвідчених та успішних спікерів, а саме: працівників нашого Університету, фондів “Східна Європа” та Український культурний фонд, Національного Erasmus+ офісу в Україні, Інформаційного центру DAAD у Києві, ГО “Агенція Європейських Інновацій”, програм «Горизонт 2020», “Транскордонне співробітництво” і “Креативна Європа”.

Понад 180 учасників – працівники та здобувачі освіти Університету – зустрічались упродовж місяця двічі на тиждень, щоб ще раз переконатись: можливостей для власного проєкту є надзвичайно багато, а створити та реалізувати його – не за межами реальності,  варто лише докласти зусиль і вмінь. 

Андрій Гукалюк, перший проректор Університету, наголосив: “Багаж інформації, який отримали учасники курсу, має стати поштовхом до власної проєктної діяльності не тільки в Університеті, але й загалом. Створювати потрібні, вагомі і доцільні проєкти у сферах освіти, науки чи культури – це те, що треба робити навіть під час війни”.

Ще одна мета курсу “Проєктна діяльність” – крок до професійного зростання викладачів Університету. Віталій Кухарський, проректор з науково-педагогічної роботи та інформатизації, влучно зазначив: “Важливо, що цей курс можна віднести до підвищення професійної кваліфікації, бо це потрібна частина вдосконалення викладацької майстерності зокрема. Ми вже активно розвиваємо цю сферу, і спільно із Центром забезпечення якості та Андрієм Федоровичем Гукалюком працюємо над стратегією та положенням щодо вдосконалення викладацької майстерності. Цей курс також буде в портфоліо робіт майбутнього відділу”.

Сьогодення диктує нам інші умови, до яких потрібно шукати шляхи вирішення, проте удосконалення освітнього процесу чи власні наукові здобутки – усе це також потребує і фінансової підтримки. Саме тому курс “Проєктна діяльність” від Відділу розвитку та фандрейзингу дав відповіді на питання: як?де?коли? шукати можливості, які забезпечують грантодавці. Вісім лекцій на курсі “Проєктна діяльність” поєднали усе важливе, що потрібно знати на старті вашої ідеї:

  • наскільки важливо доцільно описати мету та результати власної ідеї;
  • що таке логічна матриця та яка її роль у структурі проєкту;
  • чому треба правильно описати власну організацію;
  • як вказати цільову авдиторію проєкту;
  • наскільки важлива взаємодія команди та партнерів у проєкті;
  • які грантові програми будуть доступними для науковців і не тільки у 2023 році;
  • як потрапити на стажування у закордонні ЗВО та як правильно подати офіційні документи.

Цінно те, що сьогодні учасники вже встигли розповісти історії власного досвіду. “Особисто для мене бенефітом курсу стала мотивація зробити перші кроки в проєктній діяльності. Я вже приєдналась до команди, яка створює проєкти в межах програми Erasmus+ (KA2), щоб застосувати власні знання, зрозуміти особливості написання заявки, а найголовніше – бути частиною потрібного та цікавого проєкту”, – поділилась Ганна Головчак, доцентка кафедри обліку і аудиту Університету.

Активність учасників курсу “Проєктна діяльність” показала, що попри повітряні тривоги, проблеми із світлом і звʼязком, освіта та власний професійний розвиток тривають – це дивує, вражає і неймовірно надихає рухатись далі. Кількість учасників є ще одним підтвердженням, що ця тематика є актуальною та потрібною. 

Ми не зупиняємось на цьому, а працюємо, вчимось і навчаємо далі.

Більше фото