Ректор Університету Володимир Мельник зустрівся зі студентами

20 грудня 2016 року Ректор Львівського національного університету імені Івана Франка, професор Володимир Мельник обговорив зі студентами проблемні питання заліково-екзаменаційної сесії, особливості навчального процесу та умови стипендіального забезпечення.

Розпочинаючи зустріч, Володимир Петрович наголосив, що визначальними для Університету мають бути норми і традиції, які на різних рівнях регламентують діяльність вищого навчального закладу. А відтак, основою роботи Львівського університету, за словами Ректора, є розвиток науки та удосконалення освітніх послуг.

Окрім того, Володимир Мельник зосередив увагу присутніх на фінансовому забезпеченні діяльності Університету, а також обговорив зі студентами основні засади навчального процесу. Зокрема, Ректор висловив переконання, що курси за вибором повинні відповідати фахові студента і поглиблювати його професійні компетенції.

Під час зустрічі Ректор також наголосив на важливості функціонування в Університеті не тільки освітньо-професійної, а й освітньо-наукової магістратури.

«Студент, який навчається в магістратурі, згодом завдяки сформованому способу мислення однозначно знайде себе в науковій діяльності як справжній фахівець. А відтак, у Львівському університеті повинна бути наукова магістратура з відповідним фінансуванням», – переконаний Ректор.

Володимир Петрович під час зустрічі зі студентами також загострив увагу на питаннях етики взаємовідносин студента та викладача. На переконання Ректора, такі взаємини повинні ґрунтуватися на принципах паритетно-толерантної комунікації. У разі виникнення будь-яких непорозумінь Ректор закликав студентів передусім звертатися до представників адміністрації, Студентського уряду та Профспілки студентів Університету.

Також під час зустрічі присутні обговорили питання обсягів і механізмів стипендіального забезпечення студентів. Нагадаємо, що цього тижня, Студентська рада Львова спільно з профспілками львівських університетів та органами місцевого самоврядування висловили незгоду щодо зміни механізму виплат стипендій студентам, які передбачені законопроектом №5130 «Щодо оновлення системи виплати стипендій». Тож, під час зустрічі студенти обговорили з Ректором суперечливі питання законопроекту і накреслили вектор дій щодо випрацювання спільної позиції з цього питання.

Надалі, Володимир Петрович поділився зі студентами своїми міркуваннями про систему оцінювання студентських знань. Зокрема, Ректор зазначив, що тестова форма перевірки засвоєних знань в гуманітарній сфері не є досконалою. Також, Володимир Мельник розмірковував про ідеальне співвідношення лекційних, лабораторних і практичних занять та самостійної роботи студента.

Насамкінець Ректор Університету нагадав, що на час зимової екзаменаційної сесії в Університеті працює «Телефон довіри», за яким студенти можуть повідомляти про поточні проблеми чи зловживання.

Світлини: Олега Вівчарика і Олександра Лавриновича Більше фото