Різдвяні вертепи студентів Університету: коляда заради перемоги

У час Різдвяних свят студентська молодь Львівського університету організувала у рідній Alma Mater чимало вертепів: студенти несли радісну різдвяну новину на факультети та у підрозділи Університету, колядували і, звичайно, збирали кошти для українських Захисників та Захисниць.

З ініціативи студентських рад філологічного, механіко-математичного факультетів, факультету культури і мистецтв, а також Педагогічного фахового коледжу молодь підготувала різдвяну програму, з якою виступали у різних локаціях. Зокрема, студенти відвідали львівські лікарні, реабілітаційний центр «UNBROKEN Ukraine», військовий госпіталь, колядували у геріатричному пансіонаті і навіть у громадському транспорті, а на звершення завітали до Студентського уряду та Профкому студентів.

Організатори вертепу зазначають, що важливо нести людям тепло, ділитися радістю і єднатися у спільному виконанні колядок, адже це те, що єднає наш народ з давніх часів і до сьогодні. Різдвяна коляда – це не лише збереження українських традицій, інтерпретація їх на сучасний лад, а й благодійність, адже молодь цих факультетів організувала благодійні збори коштів для військових, до яких долучилися усі охочі представники університетської спільноти. Спільними зусиллями вдалося зібрати близько 40 тисяч гривень, які студенти згодом перерахують на рахунки благодійних зборів.

Різдвяний вертеп організували також студенти кафедри словʼянської філології імені професора Іларіона Свєнціцького. До них доєдналися друзі з кафедр польської філології, французької та іспанської філологій та кафедри музичного мистецтва. З 19 грудня до 6 січня вони спільно несли добру новину в усі куточки рідної Alma Mater, колядували зі студентами та працівниками Університету, адже кожен у Різдвяний час має вірити в добро.

Різдвяне дійство мало і благодійну мету – разом з волонтерською організацією «Львів Опір» студенти збирали кошти на зарядні станції для українських воїнів 23-тої окремої механізованої бригади та 80-тої окремої десантно-штурмової бригади.

Окрім того, студентський вертеп виступив на загальноуніверситетському Різдвяному концерті «Хай уся земля почує – Україна колядує», взяв участь у благодійному фестивалі «ДоброФест». Радісну новину також сповістили пораненим бійцям у Львівському військовому госпіталі та на кілька годин наповнили кожну палату лікарні щирим голосним різдвяним співом, обійняли своїх захисників та побажали їм швидкого одужання, миру і перемоги.

Своєю колядою студенти зібрали близько 25 тисяч гривень. Усі кошти передали організації «Львів Опір» на придбання зарядних станцій для військових.

Додамо також, що студентський вертеп механіко-математичного факультету колядував для збору коштів на «80 дронів для 80 бригади». Оскільки збір триває, запрошуємо усіх небайдужих долучитися до нього за посиланням https://send.monobank.ua/jar/4JdYbvsEL.

І хоч Різдвяні та Новорічні свята уже позаду, нехай світло Різдвяної зірки дарує кожній українській родині і кожному українському воїну тепло і любов, а Українській Державі – омріяну перемогу!

Коляда триває – добро перемагає!

Світлини: Ярини Пришляк та учасників вертепів Більше фото