Роалд Гоффман:  «Хімія – це не лише професія чи кар’єра. Це – пристрасть, захоплення, пригода і саме життя у всіх його проявах»

Уже 50 років поспіль у Львівському національному університеті імені Івана Франка святкують День хіміка. Цьогоріч своє професійне свято студенти, аспіранти та викладачі хімічного факультету Університету відзначили 12 травня 2016 року спільно з колегами-хіміками Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна.

З нагоди Дня хіміка студенти одягнули бюсти відомих учених – шведського хіміка лауреата Нобелівської премії з хімії 1903 року Сванте Августа Арреніуса, американського квантового хіміка та біохіміка Лайнуса Полінга, американського фізика й математика Джозаї Гіббса й академіка Володимира Вернадського в білі халати.

«Хімія об’єднує міста під хімічним щастям», – словами пісні та низкою гумористичних мініатюр привітали львівських хіміків студенти ХНУ ім. В.Н. Каразіна.

Не скупились на іскрометні жарти та дотепи й учасники команди КВН хімічного факультету «ОЙ, всьо».

Справжній феєрверк емоцій у студентів викликав аукціон додаткових балів, які вони розігрували напередодні сесії.

Звертаючись із вітальним словом до студентської молоді, декан хімічного факультету, професор Ярослав Каличак розповів про історію і традицію відзначення Дня хіміка у Львівському університеті та подякував присутнім за добру працю на ниві хімічної науки. Ярослав Михайлович вручив переможцям і призерам Всеукраїнського конкурсу наукових робіт з хімії дипломи та книжки. Студенти також отримали подяки за активну участь у житті факультету, за успіхи в навчанні та здобутки в науковій роботі.

Об’єднані гарним настроєм, у веселій і дружній атмосфері свята студенти і викладачі хімічного факультету отримали неймовірний заряд позитивної енергії та натхнення до подальшої праці.

Не обійшлося на святі й без «смачних сюрпризів». Кожному учаснику заходу організатори пропонували покуштувати домашнє печиво, оздоблене зображенням хімічних елементів зі шоколаду.