Родині професора Миколи Ільницького та  випускнику Львівського університету Святославу Вакарчуку вручили  почесні відзнаки міста Львова

Під час урочистого засідання з нагоди Дня міста відбулося вручення почесних відзнак міста Львова в номінаціях «Шляхетна львівська родина», «Львів’янин року» та «Почесний громадянин міста Львова».

«Шляхетною львівською родиною» була визнана родина Ільницьких, яку відзначили за вагомий внесок кількох поколінь у розвиток наукового, духовного та культурного середовища Львова й України.

«Ми дуже щасливі, що доля подарувала нам Львів. Це місто, яке за найважчих часів було охоронцем духовності нашого народу. Весь Львів – це одна наша суцільна інтелігентна родина»,  – сказав голова родини, літературознавець, критик, поет, перекладач, завідувач кафедри теорії літератури та порівняльного літературознавства ЛНУ ім. Івана Франка Микола Ільницький.

Звання «Почесний громадянин міста Львова» отримав лідер гурту «Океан Ельзи», випускник Львівського національного університету імені Івана Франка Святослав Вакарчук.

«Ця нагорода – це не офіційна відзнака, а свідчення підтримки всіх львів’ян», – зазначив Святослав Вакарчук і підкреслив, що він був, є і залишатиметься львів’янином.

«Кожен із нас для того, щоби наше місто і наша країна були сильнішими, більш успішними та розвинутими, повинен робити на своєму місці свою маленьку скромну справу. Але робити її якісно. Тільки чесна якісна праця, тільки маленькі, але важливі історії персонального успіху кожного з нас породжують у серці справжній патріотизм. Патріотизм – це дуже високе і поважне слово, але воно не є ефемерним. Найбільше ви любите те, що створили своїми руками. І я бажаю всім нам і нашому рідному місту, щоб львів’яни завжди прославляли його ще багато сотень, а, може, й тисяч років, творячи для нього славу своїми власними руками. Мабуть, це найвищі слова, які я сьогодні хочу адресувати всім нам», – сказав музикант.

Звання «Львів’янка року» було присвоєно шахістці, міжнародному гросмейстеру, дворазовій чемпіонці України, чемпіонці світу серед жінок 2015 року Марії Музичук.

«Ми з сестрою будемо старатись і надалі показувати такий успішний результат. У наступних турнірах робитимемо все можливе, щоб Україна перемагала на престижних змаганнях», –  зазначила шахістка.