Спільнота Університету організувала флешмоб до 75-річчя від дня народження Володимира Івасюка

4 березня 2024 року ми відзначаємо 75-річчя від дня народження композитора, співака, поета, Героя України Володимира Івасюка. Вже традиційно у цей день студенти і викладачі Львівського національного університету імені Івана Франка влаштували пісенний флешмоб. До заходу також долучилися творчі колективи, представники адміністрації та громадських організацій Університету, школярі та всі охочі львів’яни.

Студенти і викладачі Львівського університету зібралися біля пам’ятника Володимиру Івасюку, аби віддати шану митцю. Згадуючи про легендарного композитора й співака, організатори акції виконали його всесвітньо відомі композиції «Я піду в далекі гори», «Водограй», «Червона рута» і «Пісня буде поміж нас». Завершили флешмоб спільним виконанням пісні «Ой, у лузі червона калина» та Гімну України.

Нагадаємо, Володимир Івасюк, один із основоположників української естрадної музики, народився 4 березня 1949 року у Чернівецькій області. Митець збагатив скарбницю української творчості 107-ма піснями, 53-ма інструментальними творами та музикою до кількох спектаклів. 18 травня 1979 його тіло було знайдено у Брюховицькому лісі. Похорон Володимира Івасюка, який відбувся 22 травня 1979 року у Львові, перетворився на масову акцію протесту проти злочинів радянської влади. 2009 року Володимирові Івасюку посмертно присвоїли звання Героя України.