Спільнота Університету вшанувала пам’ять Івана Вакарчука

4 квітня 2023 року академічна спільнота Львівського національного університету імені Івана Франка вшанувала пам’ять багаторічного Ректора Львівського університету (1990-2007; 2010-2013), Міністра освіти і науки України (2007-2010), Героя України, Заслуженого професора Університету Івана Вакарчука. Іван Олександрович відійшов у Вічність 4 квітня 2020 року.

Сьогодні Ректор, студенти, проректори, декани, викладачі та працівники Університету вже традиційно віддали шану Іванові Вакарчуку покладанням квітів до його могили на Личаківському кладовищі.

Ректор Львівського університету професор Володимир Мельник, згадуючи Івана Олександровича, наголосив на тому, що вшанування пам’яті має бути не просто формальним згадуванням у роковини смерті: воно має втілюватись у продовженні тієї справи, якою жив Іван Вакарчук, – розбудови університетського простору на засадах демократії та порядності. «Життя минає, і воно вимірюється не тільки часом, а й вчинками. І за цей час треба щонайменше не зробити нікому зла, а якщо є можливість – тим більше, в Університеті, який ми називаємо простором вільної творчості, – зробити все, щоб не тільки ти сам, а й інша людина змогла реалізувати себе. І тоді вже разом ми будемо творити простір незламності, гідності, демократії та порядності, який розбудовував Іван Олександрович», – зауважив Володимир Мельник.

У контексті сучасних викликів, які постали перед університетською спільнотою, спершу з епідемією коронавірусу, а тоді – з початком повномасштабного вторгнення, Ректор закликав усіх пам’ятати про уроки Івана Вакарчука, який своїм прикладом доводив, що в житті, попри все, треба завжди старатися робити добро. «Передусім слід не обтяжувати себе злістю і злими намірами. Так чинив Іван Олександрович, він вважав, що це тягар, який забирає надто багато енергії і часу, які краще витратити на добрі справи. Я вважаю, що такі уроки Івана Вакарчука слід пам’ятати, адже добро – це універсальна річ, яка об’єднує всіх. Добро і любов. Саме ці дві сили допомагають нам творити той університетський простір, який заснований на повазі одне до одного. Тому адресуємо Іванові Олександровичу слова теплоти і вдячності за те, що він зробив, а тепер можемо робити й ми – в інший час, з тими викликами, які постали перед нами разом з ковідом і російською агресією, яку ми точно здолаємо, тому що за нами те напрацювання, яке втілюється в добро і правду», – наголосив Володимир Петрович.

Нагадаємо, 11 жовтня 2021 року відбулося урочисте відкриття меморіальної дошки на честь багаторічного Ректора Львівського університетуНапередодні, 24 лютого 2021 року, Вчена рада Університету присвоїла кафедрі теоретичної фізики ім’я професора Івана Вакарчука. 7 жовтня 2022 року відбулося урочисте відкриття вулиці Івана Вакарчука.

Додамо, що відвідуючи Личаківське кладовище, представники університетської спільноти  традиційно вшанували також пам’ять Патрона Університету Івана Франка.