Стартувала Міжнародна наукова конференція, присвячена видатним випускникам юридичного факультету

24 березня 2023 року на юридичному факультеті розпочала роботу Міжнародна наукова конференція «Видатні випускники юридичного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка та їхня роль в історії українського державотворення».

Наукове зібрання організувала кафедра історії держави, права та політико-правових учень Львівського університету спільно з факультетом права, канонічного права і адміністрації Люблінського католицького університету імені Яна Павла ІІ та Інститутом правових наук Жешувського університету. Конференція відбулася у дистанційному форматі за допомогою центру для командної роботи Microsoft Teams.

Відкрив наукове зібрання завідувач кафедри історії держави, права та політико-правових учень Львівського університету Ігор Бойко. «На превеликий жаль, наша конференція відбувається в умовах війни росії проти України. Вже понад рік тому російський агресор розпочав повномасштабний напад на нас, який став кульмінацією загарбницької війни, яку російська федерація розпочала дев’ять років тому, – зазначив Ігор Бойко. – Відтоді ми, українці, живемо в умовах жорстокої війни, яка перекреслила мирні процеси українського державотворення й остаточно зруйнувала міжнародний порядок у світі. Сьогодні Україна героїчно обстоює своє право на власний європейський вектор розвитку. Ми дякуємо усім, хто стоїть на передовій і щоденно наближає нашу перемогу».

Під час відкриття конференції учасників привітав в.о. декана юридичного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка Володимир Бурдін. Володимир Миколайович висловив вдячність польським колегам за підтримку, яку вже понад рік вони надають українському народові.

«Тема нашої конференції не є випадковою. Біографічні дослідження видатних вчених Львівського університету – окремий напрям наукової роботи кафедри історії держави, права та політико-правових учень і це абсолютно виправдано. Адже персоналії, які працювали на юридичному факультеті – це унікальні люди, з якими пов’язані окремі політичні періоди, випускники і колишні студенти юридичного факультету – відомі всьому світові через те, що здійснили прорив у міжнародному праві», – констатував Володимир Бурдін.

Слова вітання колегам адресував проректор з науково-педагогічної роботи та соціальних питань і розвитку Університету Володимир Качмар. «У нашій конференції беруть участь чимало дослідників, яким небайдужа не лише історія Львівського університету та юридичного факультету зокрема, а й наше сьогодення. Львівська правнича школа, без сумніву, є однією з найпотужніших в Україні, тож тематика конференції є надзвичайно важливою, адже чимало випускників юридичного факультету зробили значний внесок не тільки у розвиток правничої науки, а й у становлення українського державотворення», – резюмував проректор, побажавши учасникам наукового форуму плідної роботи.

З вітальними словами до учасників заходу також звернулася директорка Інституту правових наук Жешувського університету Рената Сьвіргонь-Скок, яка висловила вдячність колективу юридичного факультету за багаторічну співпрацю. Професорка Рената Сьвіргонь-Скок наголосила, що юридична школа Львівського університету, зокрема і її випускники, мала великий вплив на розвиток не лише української, а й європейської юриспруденції.

Декан факультету права, канонічного права і адміністрації Люблінського католицького університету імені Яна Павла II Анджей Гербет акцентував на символічності заходу. Зокрема професор Гербет зазначив, що тематика конференції демонструє не лише роль і вплив Львівської правничої школи на розвиток державотворення, а й те, що незважаючи на складну ситуацію, пов’язану з війною, українці продовжують демонструвати сміливість і героїзм.

Під час конференції учасники презентуватимуть наукові доповіді, присвячені видатним випускникам юридичного факультету, які відіграли важливу роль в історії українського державотворення. Зокрема, серед задекларованих доповідей є ті, які присвячені новаторським правовим ідеям Володимира Сокуренка, постаті видатного науковця і адвоката Володимира Старосольського, впливу львівського вченого Юліуша Макаревича на сучасне кримінальне право Європи, постаті Євгена Коновальця, нормативним традиціям національно-політичного та управлінського державотворення Західноукраїнської народної республіки, випускникам юридичного факультету Львівського університету, які були учасниками національно-визвольних змагань кінця XIX – початку XX століть тощо.

З програмою конференцію можна ознайомитися за посиланням.