Стартував географічний конгрес «UGC21. Roztochya. Назад до витоків»

12 травня 2021 року в Актовій залі Львівського національного університету імені Івана Франка відбулась церемонія відкриття конгресу «UGC21. Roztochya. Назад до витоків». Традиційну зустріч ініціативних студентів вже всьоме організовують географічний факультет Львівського національного університету імені Івана Франка та Українська спілка молодих географів у співпраці із низкою інших партнерів.

Загалом участь у низці заходів конгресу беруть студенти з різних університетів України: Львівського національного університету імені Івана Франка, Київського національного університету імені Траса Шевченка, Волинського національного університету  імені Лесі Українки, Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка, Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна.

Розпочав урочисте відкриття конгресу проректор з науково-педагогічної роботи та соціальних питань і розвитку Львівського університету Володимир Качмар. «Сьогодні, на урочистому відкритті географічного конгресу, я радий вітати у Львівському університеті студентів, які приїхали до нас з інших міст. Бажаю Вам передовсім хороших вражень від участі в усіх запланованих подіях, які відбуватимуться в рамках цього конгресу, а також, аби Ваше перебування у Львові та Львівському університеті принесло лише позитивні враження та яскраві емоції», – зазначив Володимир Качмар і подарував організаторам конгресу календар присвячений 360-літтю Львівському університету.

Організаторів та учасників конгресу привітав декан географічного факультету ЛНУ ім. Івана Франка Володимир Біланюк. Він подякував за збереження традиції проведення щорічного студентського наукового форуму. «Ген відповідальності та ген небайдужості на географічному факультеті були закріплені дуже давно. Історія нашого факультету, як і історія Львівського університету, багата на події та звершення. Чимало революційних відкриттів, геніальних думок і патріотичних подвигів були здійснені студентами нашого Університету саме у Вашому віці. Я бажаю, щоб Ваш золотий вік, сповнений ентузіазму і прагнення до змін, успішно був реалізований. Як ідея проведення географічного конгресу, так і сама програма заходу обов’язково цьому посприяють», – акцентував Володимир Біланюк.

Заступник міського голови Львова Андрій Москаленко зізнався, що відчуває неймовірну радість від перебування у своєму рідному Університеті. «Завжди приємно повертатися додому, а географи – це такі люди, які завжди і всюди наче вдома! Адже сама суть їхньої роботи – це дослідження територій. Професія географа, яку Ви для себе обрали, на мою думку, зараз є дуже перспективною. Позаминуле століття було століттям імперій, минуле століття – століттям країн, а наше з вами століття – це час міст. Саме міста зараз активно розвиваються і відкривають широке поле можливостей для роботи географів. Під час цьогорічного конгресу я щиро бажаю Вам плідного спілкування та народження нових перспективних ідей», – додав Андрій Москаленко.

Завідувач кафедри економічної і соціальної географії Олег Шаблій наголосив, що конгрес об’єднує учасників з різних регіонів України, а це зайвий раз доводить, що, незважаючи на усі перешкоди та виклики часу, Україна розвивається як духовне й політичне ціле. «Ми живемо в новому географічному часі, в часі, коли кардинально та інтенсивно змінюється світ, народжуються нові трактування у географічній науці. Ми зараз переходимо на нові рівні досліджень: наше поле можливостей – це не лише Земля, але й простори космосу, що повністю змінює масштаби географії як науки», – наголосив Олег Шаблій та детально розповів про історію формування і становлення новітньої географії у Львівському університеті.

Надалі слово взяли організатори конгресу, спікери та представники партнерських організацій, які детально розповіли усім присутнім про саму ідею події, окреслили історію заснування UGC та проанонсували учасникам подальшу програму.

Так, програмою передбачена серія воркшопів від представників географічного факультету ЛНУ ім. Івана Франка. Зокрема, викладачі Юрій Зінько та Віталій Брусак розкриють учасникам природоохоронний і рекреаційний потенціал Українського Розточчя, а також розкажуть про його сучасний стан і перспективи використання. Студент-магістр Юрій Полянський виступить з воркшопом на тему «Ревіталізація як суспільно-географічний феномен в Україні. Життя до і після», а аспірант Влад Моргацький пояснить питання зміни адміністративно-територіального устрою України, проаналізує пройдені етапи та нові виклики.

Також організатори підготували для учасників геодебати, вечір українських пісень, Всеукраїнське географічне віче та чимало іншого. Загалом на учасників чекають  5 активних днів знайомств, спілкування, навчання, обміну досвідом, екскурсій, подорожей та корисного відпочинку. Усі заходи в рамках форуму відбуваються з урахуванням карантинних обмежень.

Світлини: Ярини Пришляк Більше фото