Студенти хімічного факультету взяли участь у науковій конференції

Восьмеро студентів ІІІ-IV курсів хімічного факультету взяли участь у пленарному засіданні звітної студентської наукової конференції, яка відбулася 19 травня 2016 року у Львівському національному університеті імені Івана Франка.

«Під час пленарного засідання ми маємо можливість заслухати 8 найкращих доповідей молодих науковців-студентів, які представлять свої наукові роботи за різними напрямами хімічної науки, – зазначив під час відкриття конференції доцент, кандидат хімічних наук, заступник декана хімічного факультету з навчально-виховної та наукової роботи Григорій Дмитрів. – Ці студенти отримають рекомендації щодо відповідного оформлення результатів своїх наукових досліджень з метою подання заявку на участь у «Львівських хімічних читаннях», які щорічно відбуваються у Львівському університеті».

Григорій Степанович також зазначив, що завдяки сумлінному навчанню та успішним результатам наукових досліджень молоді науковці отримають додаткові бали на сесії.

Тож, за підсумками відбору найкращі доповіді представили: Андрій Федорчук (ІІІ курс) «Синтез та кристалохімія перших -комплексів Cu(I) з N-алільними похідними псевдотіогідантоїну»; Дарія Салій (IV курс), Григорій Стариков (IV курс) «Спектрофотометрія та вольтамперометрія 5-(4-гідроксифенілазо)-4-іміно-тіазолідин-2-ону»; Микола Кравець (IV курс) «Синтез 3-амінопіразолів та дослідження можливості їх застосування в реакції аніонарилювання за Меєрвейном»; Уляна Ціко (IV курс) «Механохімічний синтез композитів на основі поліаніліну і каоліну»; Назар Павлюк (ІІІ курс) «Нові гідриди у системі Mg-Li-Al-H»; Катерина Плотнікова (ІІІ курс), Ольга Сарахман (IV курс) «Валідація методики полярографічного визначення лідокаїну в розчині для ін’єкцій»; Андрій Стельмах (ІІІ курс) «Дизайн азагетероциклів на основі 4-арилтіосеми-карбазидів» та Денис Калін (IV курс) «Окислювальна поліконденсація аніліну в присутності іонів d-елементів».

Додамо, що попередній етап представлення доповідей відбувався на кафедрах хімічного факультету, де викладачі оцінювали результати досліджень студентів, обравши, таким чином, вісім найцікавіших.

Учасники звітної студентської наукової конференції працювали у секціях «Неорганічна хімія», «Фізична та колоїдна хімія», «Аналітична хімія» та «Органічна хімія».

Зокрема, у колі наукових зацікавлень студентів секції «Неорганічна хімія» були питання взаємодії компонентів у системі Dy-Fe-C, кристалічної структури сполуки BaPd4Al9, структури й електрохімічні властивості сплавів твердого розчину на основі TbCo5, кристалічної інженерії гетерометальних похідних купрум (І) хлоридних p-комплексів з диалільним 1,2,4-триазольним лігандом та ін.

Працюючи у секції «Фізична і колоїдна хімія», студенти-хіміки зосередили увагу на результатах досліджень катодних матеріалів для літієвих ХДС на основі композиту поліанілін-MoO3, фізико-хімічних властивостях компонентів полімер-полімерних композитів на основі поліетиленгліколю і електропровідних полімерів, оптичних спектрів поглинання плівок і розчинів поліортотолуїдину, синтезі та властивостях поверхнево-активних полімерів блочно-розгалуженої будови на основі ПЕГ-, ДМАЕМ- та фторвмісних макромерів та ін.

Учасники звітної студентської наукової конференції представили результати досліджень зі сфери аналітичної хімії. Про це йшлося, зокрема, у доповідях про спектрофотометричні характеристики 4-(4-іміно-2-оксо-тіазолідин-5-улазо)-бензенсульфонаміду та 4-іміно-5-[4-(1-оксо-етансульфоніл)-фенілазо]-тіазолідин-2-ону, перспективні напрямки використання 2-(4-іміно-2-оксо-тіазолідин-5-улазо)-бензойної кислоти та 4-(4-іміно-2-оксо-тіазолідин-5-улазо)-бензойної кислоти в якості аналітичних реагентів, спектрофотометрія та вольтамперометрія 5-(4-гідроксифенілазо)-4-іміно-тіазолідин-2-ону, визначення бутафосфану у ветеринарних препаратах та ін.

Під час секційного засідання за напрямом «Органічна хімія» молоді науковці обговорили питання тієнілдіазонієвих солей в конструюванні анельованих похідних тіофену шляхом формування зв’язку С-С тіофен, кристалічної структури сполуки Sc5Pd2In4, спектральних та електрохімічних характеристик 1-(5-бензил-2-тіазоліл)-азо-2-нафтолу та деяких його комплексних сполук, встановлення оптимальних умов вольтамперо­метричного визначення Rh(III) з використанням 5-гідроксиіміно-4-іміно-1,3-тіазолідин-2-ону та ін.

Світлини: Олександри Чури Більше фото