Студенти Львівського університету виступили з ініціативою створення відкритого громадського простору на площі перед пам’ятником Іванові Франку

Про потребу впорядкування площі перед Львівським національним університетом імені Івана Франка та створення відкритого громадського простору йшлося 15 листопада 2016 року під час зустрічі студентів із представниками Львівської міської ради.

«Відвідавши кілька європейських міст, ми побачили нову інфраструктуру площ біля університетів, що поєднують зону для студентів, а також публічний громадський простір. Як активні представники Студентського уряду, ми хочемо долучитися до розробки проекту змін площі перед університетом», – зауважив студент юридичного факультету, який одним із перших виявив ініціативу щодо впорядкування площі перед Університетом, Ігор Мурин.

В обговоренні питань, пов’язаних зі створенням відкритого громадського простору перед Університетом, взяли участь заступник міського голови з питань розвитку Андрій Москаленко та начальник управління зовнішньоекономічних відносин та інвестицій Львівської міської ради Ольга Сивак. Представники мерії підтримали ініціативу студентів і висловили надію, що найближчим часом спільними зусиллями вдасться створити відповідний проект, який згодом буде винесений на громадське обговорення та голосування.

Студенти переконані, що питання облаштування площі, а також можливість побудови паркінгу потребує детального вивчення й аналізу із залученням фахівців, зокрема й учених Львівського університету, адже такі масштабні роботи можуть спричинити шкоду будівлі головного корпусу ЛНУ ім. Івана Франка (колишнього Галицького сейму. Будівля споруджена 1877–1881 рр. за проектом архітектора Юліуша Гохберґера. Монументальна споруда сейму зведена у стилі історизму під впливом неоренесансної архітектури Відня другої половини ХІХ ст. Вирізняється багатством скульптурно-орнаментального оздоблення).

Студентська молодь хоче, аби площа перед Університетом і парк Івана Франка стали єдиним простором, де можна і працювати, і відпочивати.

А відтак, випрацювавши свої пропозиції, студенти мають намір звернутись з відкритим листом до міського голови Львова Андрія Садового, аби представити власне бачення реалізації цього спільного проекту.