Студенти та викладачі економічного факультету запалили більше 1000 свічок у пам’ять про страшні події Голодомору в Україні

З ініціативи Економічного наукового клубу студентів, аспірантів, докторантів і молодих учених на економічному факультеті відбулися заходи зі вшанування пам’яті жертв Голодомору.

Студенти та викладачі запалили понад 1000 свічок перед корпусом економічного факультету в пам’ять про страшні події Голодомору в Україні. А у вестибюлі навчального корпусу було розгорнуто виставку «Люди Правди. Щоб світ знав!». Експозиція представлена друкованими інформаційними матеріалами, спогадами, статтями про факти трагічних подій 1932-33 рр.

Голодомор – геноцид українського народу, здійснений сталінським урядом СРСР у 1932-33 роках шляхом організації штучного масового голоду, що спричинив загибель мільйонів українців з метою придушення національно-визвольного руху і фізичного винищення українських селян. Його організатори ставили за мету ліквідацію українства як національної спільноти, бо вона мала «втратити ту частину народу, котра зберігала й розвивала культуру, вірування, об’єднавчі ідеї, що прокладали шлях і давали їй душу, тобто зробили б нацією, а не просто населенням».

Невинно убієнних українських хліборобів довгий час не визнавали жертвами масового терору. Панівна більшовицька ідеологія гальмувала офіційне визнання Голодомору як геноциду української нації.

Сьогодні ми згадуємо людей Правди – тих, хто не боявся говорити та писати про Голодомор в Україні навіть у часи, коли це могло коштувати життя: Гарет Джонс, Малкольм Маґґерідж, Андрей Шептицький, Мілена Рудницька, Йоган Людвіг Мовінкель, Нестор Білоус, Марко Желізняк, Олександра Радченко, Вільям Генрі Черберлин, Улас Самчук, Віктор Кравченко, Рафаель Лемкін, Роберт Конквест, Володимир Маняк і Лідія Коваленко-Маняк. Американський історик Джеймс Мейс започаткував акцію «Запали свічку пам’яті», яку підхопило нинішнє покоління.

Більше фото