Студенти й викладачі Університету вшанували пам’ять Героя Небесної Сотні Дмитра Чернявського

19 лютого 2019 року університетська спільнота вшанувала пам’ять Героя Небесної Сотні, Героя України, студента економічного факультету ЛНУ ім. Івана Франка Дмитра Чернявського. Студенти, викладачі, представники міської влади, родина Героя та громадськість поклали квіти до меморіальної дошки, встановленої на фасаді економічного факультету. Також відбувся чин панахиди.

Ректор Львівського університету, член-кореспондент НАН України, професор Володимир Мельник наголосив на необхідності гідного пошанування жертовної боротьби Героїв Небесної Сотні.

«Новітня історія України має чимало вагомих і вікопомних дат, але саме подвиг Героїв Небесної Сотні започаткував у нашій історії нову сторінку розуміння спільної відповідальності за Україну. Доля України є не чимось стороннім, це наш чин, наша постава і наша правда, яку ми маємо творити разом, пам’ятаючи і втілюючи в життя ідеали, які сповідували Герої Небесної Сотні. Ідеали, за які віддав своє життя Дмитро Чернявський», – наголосив Володимир Мельник.

Заступник міського голови Львова, випускник економічного факультету Андрій Москаленко акцентував, що завдяки мужності, яку продемонструвала українська молодь та всі українці п’ять років тому, зараз наша держава отримала шанс на докорінні зміни і цивілізаційні перетворення. «Боротьба продовжується. І зараз вона триває не лише на фронті, а й у всіх сферах нашого життя. Ми мусимо змінювати країну, ставати успішними і будувати довкола себе успішні спільноти, бо тільки так Україна може стати сильною державою», – зазначив Андрій Москаленко.

Батько Героя Небесної Сотні Олександр Чернявський подякував кожному, хто береже пам’ять про його сина, і наголосив на потребі подальшої боротьби за незалежність і територіальну цілісність України. «Разом ми маємо велику силу, і ми обов’язково переможемо у цій війні, а наш народ матиме своє успішне майбутнє. Сьогодні ми маємо великий шанс, і нехай образ Дмитра надихає кожного з нас на єднання в ім’я вільної і сильної України», – сказав Олександр Чернявський.

Нагадаємо, студент економічного факультету Дмитро Чернявський віддав своє життя 13 березня 2014 року на майдані Донецька, за покликом сумління захищаючи відхід мирних демонстрантів. Він поповнив ряди творців Революції Гідності, які назавжди залишаться в історії Української Держави як лицарі Небесної Сотні.

20 лютого 2015 року Дмитру Чернявському присвоїли звання Героя України з удостоєнням ордена «Золота Зірка» (посмертно) – за громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народові, виявлені під час Революції Гідності.

21 листопада 2018 року на фасаді економічного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка урочисто відкрили меморіальну дошку на честь Дмитра Чернявського.