У Львівському університеті стартував проєкт «Business Camp»

18 серпня 2022 року у Львівському національному університеті імені Івана Франка відбулося відкриття унікального проєкту «Business Camp». Ініціативу реалізували для дітей працівників–військовослужбовців, ветеранів російсько-української війни та загиблих Захисників і Захисниць України. Організаторами проєкту є Центр соціального розвитку та громадських ініціатив Львівського університету та Первинна профспілкова організація працівників ЛНУ ім. Івана Франка.

У відкритті проєкту «Business Camp» взяли участь Ректор Львівського університету, член-кореспондент НАН України, професор Володимир Мельник, проректор з науково-педагогічної роботи та соціальних питань і розвитку Володимир Качмар, голова Первинної профспілкової організації працівників Університету Юліан Бек та представників студентських організацій. В онлайн-режимі до присутніх в залі доєдналися Перший заступник Міністра у справах ветеранів України, Герой України Олександр Порхун, керівник експертної групи освітніх програм та професійної адаптації Директорату громадянської ідентичності та ветеранського розвитку Сергій Войчук, керівниця експертної групи з питань ветеранського розвитку Директорату громадянської ідентичності та ветеранського розвитку Альона Скорзова, а також діти, які стали учасниками проєкту.

Перед відкриттям проєкту «Business Camp» усі учасники хвилиною мовчання вшанували пам’ять Героїв України, які віддали своє життя, захищаючи нашу незалежність.

Надалі із вітальним словом до присутніх звернувся Ректор Університету, професор Володимир Мельник. Володимир Петрович наголосив на тому, що Львівський університет «завжди працював і працюватиме на те, аби вирішувати не лише науково-освітні, але й державні та соціальні питання, які сьогодні гостро постали у зв’язку із військовою агресією росії проти України». «Наші громадські організації і вся структура Університету працюватимуть над тим, щоб надати відповідну увагу й необхідну допомогу як молодим людям, так і ветеранам, аби ми змогли гідно подолати період наших спільних випробувань», – запевнив Ректор. Володимир Петрович висловив захоплення студентськими волонтерськими ініціативами, зауваживши, що «Львівський університет завжди відкритий для тих, хто прагне працювати разом задля результату.

Із вітальним словом до учасників заходу звернувся проректор з науково-педагогічної роботи та соціальних питань і розвитку Володимир Качмар. Володимир Михайлович відзначив особливість місця проведення літнього табору для дітей «Business Camp», адже Львівський університет, відомий не лише гарними історичними традиціями, але й є активним учасником подій новітньої історії України. «Студенти, працівники та випускники Львівського університету – учасники усіх революційних подій, які відбуваються в Україні, починаючи від Помаранчевої Революції і завершуючи російсько-українською війною, яка триває з 2014 року. На жаль, серед наших студентів є Герої Небесної Сотні, серед викладачів є ті, які віддали своє життя за майбутнє наших дітей і нашої держави. А відтак, Університет цим живе, нам болить те, що відбувається довкола, тож ми реалізовуємо різноманітні ініціативи щодо допомоги ветеранам війни та їхнім сім’ям», – наголосив Володимир Качмар.

Також із вітальним словом до присутніх звернувся Перший заступник Міністра у справах ветеранів України, Герой України Олександр Порхун. Олександр Володимирович зазначив, що Міністерство у справах ветеранів вибрало один із ключових напрямів роботи проєкту – ветеранське підприємництво та підприємницькі ініціативи ветеранів війни. «Ці напрямки є найбільш пріоритетними для нас. Вони входять в одну зі складових системи переходу від військової кар’єри до цивільного життя. Вчора Президент України закріпив це на законодавчому рівні, і в подальшому ми працюватимемо над створенням цієї системи», – підкреслив Олександр Порхун.

«Сьогодні нашим спільним завданням є не тільки підтримка проєктів для наших Захисників і Захисниць, які сьогодні боронять нашу державу, але і безпосередньо увага до членів їхніх родин і дітей. А відтак, надзвичайно важливо сьогодні запустити такий проєкт як «Business Camp», оскільки навчання бізнесу входить у систему фінансової грамотності. Учасники матимуть змогу навчатися у професіоналів на базі найкращого українського університету – Львівського національного університету імені Івана Франка. Вони зможуть побачити на практиці як працює бізнес та здійснюється виробництво, а також навчаться формувати власні бізнес-ідеї», – розповів про мету проєкту Олександр Порхун.

До вітальних слів долучився керівник експертної групи освітніх програм та професійної адаптації Директорату громадянської ідентичності та ветеранського розвитку Сергій Войчук. Сергій Михайлович відзначив, що на базі «славетного Львівського університету вперше в історії незалежної України і в період війни відбувається такий знаковий і вагомий захід». «Проєкт Business Camp має профорієнтаційну функцію, адже дає можливість насамперед дітям Захисників України зрозуміти і побачити, ким вони можуть бути – добрими виконавцями чи успішними бізнесменами. Це буде вагомий внесок у майбутнє нашої країни. Запровадження цього проєкту розпочалося із дітей, адже саме вони формуватимуть і розвиватимуть політику у цьому напрямку. Львівському університету надана честь організувати цей процес і сподіваюся, що такий проєкт буде не останнім. Міністерство не залишає поза увагою особливо ту категорію дітей, які залишилися без батьків, адже їхні батьки віддали своє життя за нашу свободу і волю. А відтак, ми спільними зусиллями працюємо для того, аби діти знали, що держава про них піклується, про них пам’ятає і завжди їх відстоюватиме», – наголосив Сергій Войчук.

Учасників заходу привітала також керівниця експертної групи з питань ветеранського розвитку Директорату громадянської ідентичності та ветеранського розвитку Альона Скорзова. «Міністерство у справах ветеранів є серед ключових організаторів, які розробили проект Закону з метою закріплення поняття «ветеранське підприємництво» на законодавчому рівні. Ми свідомі того, що бізнес – це не лише про заробіток. Бізнес – це про глобальні речі, які допомагають самореалізації, самостійності, а також вміння приймати рішення. Це про відповідальність, прорахунки та ризики, а також про вміння вистояти. Всі ці риси допомагають сформувати себе як особистість і не боятися відстоювати свою точку зору. А відтак, коли ти знаєш усю складову процесу бізнесу, то не страшно зустрітися із будь-якими труднощами і перепонами», – наголосила Альона Анатоліївна.

Підсумовуючи виступи колег, Ректор Університету, професор Володимир Мельник подякував організаторам за реалізацію ініціативи проєкту «Business Camp» і висловив переконання, що проєкт обов’язково матиме продовження.

Після відкриття проєкту учасники відвідали кабінет Ректора Львівського університету. Надалі усі присутні ознайомилися з експозицією Музею історії Університету. Також діти побачили головні історичні зали Університету – Актовою та Дзеркальною. Опісля учасники проєкту розпочали безпосереднє навчання, прослухавши заплановані лекції.

Додамо, що у проєкті «Business Camp» беруть участь діти мобілізованих працівників Університету віком від 12 до 17 років. Під час навчання учасники відвідають місцеві банківські установи та підприємства, де зсередини зможуть побачити, як працює банківська система. Зокрема, юні підприємці дізнаються більше про гроші та їхню історію, навчаться визначати фальшивки та зможуть зробити свою авторську купюру. Окрім того, діти навчаться шукати успішні ідеї та спробують сформувати свою оригінальну бізнес-ідею, презентуватимуть її, створюватимуть свою бізнес-модель та позмагаються з іншими командами за головний приз. Табір триватиме упродовж п’яти днів і ми обов’язково розповімо Вам про його результати.

Світлини: Юлії Гриценко та Ярини Пришляк Більше фото