У Львівському університеті відбувся Національний конкурс «JA Компанія року»

26 травня 2023 року у Львівському національному університеті імені Івана Франка відбувся Національний конкурс «JA Компанія року», у якому взяли участь 40 учнівських компаній із 36 профільних коледжів та професійно-технічних закладів вищої освіти Львівської та Чернівецької областей. Відкриття заходу відбулося в Актовій залі Львівського університету за участю члена Ради Junior Achievement Ukraine, президента Українсько-Австрійської Асоціації Альфреда Прауса, директора Департаменту освіти Львівської обласної військової адміністрації Олега Паски, директорки Департаменту освіти Чернівецької обласної військової адміністрації Оксани Сакрієр і проректора Львівського університету Володимира Качмара.

«JA Ukraine» ‒ «Джуніор Ачівмент Україна» ‒ громадська організація, яка пропонує безкоштовні навчальні програми з підприємництва та економіки для молоді. Програми містять інформацію та практичні завдання про фінансову грамотність, підприємницьку діяльність і вибір майбутньої професії.

Програма «Компанія» 2022-2023 тривала у закладах професійно-технічної освіти Львівської області. Її учні здобували практичний досвід – вміння працювати в команді, лідерські та презентаційні навички, досвід планування і здійснення фінансового контролю, що стало чудовою підготовкою до створення успішної кар’єри у майбутньому.

Упродовж дня у Львівському університеті команди учнів презентували концепції власних бізнес-ініціатив, пов’язаних із різними напрямками – освітою, екологією, інженерією тощо.

За результатами презентацій серед усіх претендентів журі обрало  найкращі команди і визначило переможця – команду, яка впродовж року продемонструвала найбільший прогрес у навчанні на курсі із підприємництва. Саме вона матиме змогу представити Україну на Європейському конкурсі молодіжного підприємництва GEN-E у Стамбулі (Туреччина). Тож перше місце посіла команда «Зігріймо Україну», яка створила портативні турбопечі. Представники команди – учні Чернівецького професійного ліцею автомобільного сервісу.

Відповідно, друге місце посіла команда «NOVIA», представники якої навчаються у Міжрегіональному центрі професійно-технічної освіти художнього моделювання і дизайну міста Львова. Третє місце зайняла команда «Tea&Go» Чернівецького професійного ліцею сфери послуг.

Після визначення переможців у Львівському університеті відбулося урочисте нагородження учасників Національного конкурсу «JA Компанія року».

Із вітальним словом до усіх присутніх звернувся Ректор Львівського університету, член-кореспондент НАН України, професор Володимир Мельник.

Насамперед Володимир Петрович радо привітав усіх учасників, вчителів та колег, зауваживши, що для багатьох Львівський університет від сьогодні «став ще ближчим» та звернувся із мотиваційними настановами до присутніх: «Якщо хочете щось зробити добре – робіть самі. Надіятись і вірити можна лише в себе, в батьків й у вчителя. Ніколи не вірте порадам, адже найлегше у світі – це радити. Було б чудово, якби більшість із Вас віднайшли життєву траєкторію саме у Львівському національному університеті імені Івана Франка», – висловив переконання Володимир Мельник.

Вітаючи учасників, Ректор акцентував, що Львівський університет є класичним закладом вищої освіти, в якому успішно діють 102 освітні програми на бакалавраті та 108 – на магістратурі.  «У нашому Університеті кожен з Вас може  реалізувати свій інтелектуальний потенціал.  Наші студенти опановують найрізноманітніші навички: від геохімії і квантового програмування до цифрової дипломатії, від кристалохімії до порівняльного правознавства. Львівський університет є відкритим для світу і для Вас – людей, які прагнуть досягати успіху і творити успішну Україну», ‒ наголосив Володимир Мельник і порадив учням берегти відчуття вдячності до своїх вчителів і батьків – за підтримку, знання і сердечне тепло.

До вітальних слів долучився очільник Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький: «Конкурс JA Компанія року» об’єднав велику кількість зацікавлених людей – учнів, керівників, спонсорів, які справді готові розвивати цікаві бізнес-ідеї, ділитись ними із усією Україною та світом. Я вважаю, що наша молодь має отримувати не лише теоретичні знання, а й практичні. І саме такі ініціативи допомагають їм реалізувати свій практичний потенціал – створити власну компанію, яка в майбутньому може запрацювати на рівні з іншими відомими проєктами».

Додамо також, студенти ВСП «Педагогічний фаховий коледж Львівського національного університету імені Івана Франка» також взяли участь у Національному конкурсі відбору кращої учнівської міні-компанії. Окрім того, викладачку вищої категорії коледжу Галину Химочку нагородили почесною відзнакою «Педагог року».

Вітаємо переможців та усіх учасників конкурсу! Бажаємо ніколи не зупинятися на досягнутому і бути співтворцями сильної, незалежної, інноваційної Української Держави!