Визначено переможців конкурсу подкастів «Нескорені»

26 травня 2023 року на факультеті журналістики Львівського національного університету імені Івана Франка відбулося нагородження переможців конкурсу подкастів «Нескорені».

Конкурс, який приурочили до Дня Героїв, відбувався з 25 квітня до 12 травня 2023 року. Організували журналістське змагання заступник декана факультету журналістики, доцент кафедри мови ЗМІ Андрій Яценко та доцентка кафедри української преси Галина Яценко.

Упродовж цього часу на розгляд журі було подано 66 подкастів від студентів факультету журналістики. Подкасти були присвячені відомим громадським діячам, публіцистам, воїнам, які у ХХ столітті присвятили своє життя боротьбі за незалежність України. Тематика та проблематика подкастів стосувалася цікавих та маловідомих фактів з життя та діяльності видатних публіцистів, громадських діячів, воїнів УПА, УГА, УСС, основних ідей їхніх праць, внеску в боротьбу за волю України.

У складі журі працювали декан факультету журналістики Львівського університету Іван Крупський, заступниця директора департаменту ‒ начальниця управління культури Департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської обласної військової адміністрації Тетяна Плугатор, програмна директорка Радіо ПЕРШЕ, журналістка, ведуча Ярина Капітан, в.о завідувачки кафедри радіомовлення і телебачення ЛНУ ім. Івана Франка, теле- та радіоведуча Парасковія Дворянин, провідна редакторка Пресцентру Університету, заступниця голови Первинної профспілкової організації працівників Університету Юлія Гриценко, заступник декана факультету журналістики, доцент кафедри мови ЗМІ Андрій Яценко та доцентка кафедри української преси, лавреатка Всеукраїнських і Міжнародних літературних конкурсів, організаторка конкурсу подкастів Галина Яценко.

Члени журі поділилися враженнями від конкурсу, корисними й фаховими порадами для молодих журналістів, а також вручили пам’ятні подарунки учасникам, яких визначили своїми фаворитами. Відзнаки отримали й організатори конкурсу – заступника декана факультету журналістики, доцента кафедри мови ЗМІ Андрія Яценка та доцентку кафедри української преси Галину Яценко нагородили грамотами Первинної профспілкової організації працівників Університету.

Подані на конкурс подкасти проаналізували також професор кафедри радіомовлення і телебачення Василь Лизанчук і редакторка та журналістка іспанської служби фактчекерського проєкту СтопФейк, тренерка теми подкастів у Академії викладачів журналістики Аліна Мосендз-Мансер, яка долучилася до зустрічі дистанційно.

Опісля настала найочікуваніша частина заходу – нагородження переможців. Декан факультету журналістики Іван Крупський вручив переможцям дипломи і пам’ятні призи.

Так, за підсумками оцінок журі абсолютною лідеркою конкурсу стала студентка другого курсу Аліна-Ангеліна Штемпель. Аліна записала подкаст «Станція Степана Бандери», у якому розкрила чотири опори життя великого українця.

Другу сходинку посіла третьокурсниця Яна Мацько з подкастом «Петро Франко: самодостатня постать чи син відомих батьків?». Дівчина розповіла про внесок Петра Франка у боротьбу за волю Україну та інші таємниці долі нащадка Івана Франка.

Третє місце розділили студентки третього курсу Валерія Буняк з подкастом «Теофіл Мелень. (Не) відомі січові стрільці» і Марина Кравчук з подкастом «Як горіла і цвіла Параска Плитка-Горицвіт».

Окрім пам’ятних відзнак, переможці конкурсу отримали і професійний подарунок – можливість провести один день на Радіо ПЕРШЕ і побачити роботу журналістів зсередини.

Після нагородження переможців та учасників привітав також т.в.о. завідувача кафедри теорії та практики журналістики Мар’ян Лозинський, який побажав студентській молоді реалізації усіх творчих задумів.

Пресцентр Університету долучається до вітань! Бажаємо переможцям та призерам конкурсу нових творчих перемог, професійного розвитку і успішного медійного майбутнього у мирній незалежній Україні!

Світлини: Марії Твардовської Більше фото