Львівський університет відвідав багаторічний Генеральний секретар Європарламенту Клаус Велле

25 травня 2023 року Львівський національний університет імені Івана Франка відвідав Генеральний секретар Європейського парламенту у 2009-2022 роках, німецький політик та дипломат Клаус Велле. В рамках перебування в Університеті Клаус Велле поспілкувався з Ректором Володимиром Мельником та студентами Університету, а також ознайомився із багатою історією ЛНУ ім. Івана Франка у Музеї історії Університету.

Під час зустрічі Володимира Мельника та Клауса Велле, у якій також взяли участь проректор з науково-педагогічної роботи та міжнародної співпраці Сергій Різник й очільник факультету іноземних мов Любомир Бораковський, йшлося про активну інтеграцію Львівського університету у науковий, освітній  та суспільний простір країн Європейського Союзу.

Привітавши багаторічного Генерального секретаря Європарламенту в Університеті, Володимир Мельник висловив вдячність Клаусу Велле за послідовну багаторічну підтримку України на шляху демократичних перетворень, а у час повномасштабної війни – за допомогу у протистоянні російському агресорові.

«Зараз триває своєрідний цивілізаційний перелом, коли відбувається переоцінка добра і зла, правди і неправди, справедливості і свавілля, переосмислення цінностей людини. І ми вдячні Вам за те, що Ви, перебуваючи у вирі цивілізаційного і політичного процесів, допомагаєте Україні вистояти і перемогти, а отже робите свій внесок у побудову європейського суспільства на принципах демократії та справедливості. Без консолідованої підтримки Європи перспективи України були б дуже складними. Дякуємо Вам за те, що даєте нам право надіятися на мир і життя, на мир як спосіб життя», − наголосив Ректор і додав, що для Львівського університету співпраця із провідними освітніми і науковими інституціями Європи є одним із пріоритетів, адже вона відкриває перспективи для інтенсифікації наукових досліджень та адаптації освітнього процесу до найновіших європейських стандартів.

Клаус Велле, висловивши вдячність за можливість відвідати Львівський університет, наголосив, що боротьба України проти російського агресора – це не лише війна за майбутнє України, а й за долю всієї Європи.

«Триває боротьба за те, які правила будуть визначати подальший розвиток Європи: чи нам буде нав’язано імперські правила минулого, правила імперії, правила жорстокості, чи будемо користуватися правилами ХХІ століття, тобто правилами співпраці, взаємодії та взаєморозуміння. Зараз доля Європи вирішується в Україні, і ми дуже раді, що Україна готова боротися ці принципи», − наголосив Клаус Велле, додавши, що Європейський Союз має намір підтримувати Україну стільки, скільки це буде потрібно.

Після зустрічі з Ректором Клаус Велле представив студентам Університету лекцію «Україна, Європа та повернення геополітики». У ній один із найдосвідченіших політиків Європейського Парламенту розповів про виклики, з якими зіткнулася Європа з початку повномасштабного вторгнення, наголосив на важливості мінімізації енергетичної залежності Європи від росії та важливості України в сучасному геополітичному просторі.

«Сьогодні ми розуміємо, що не можемо втратити Україну, бо тоді ми втратимо всю Європу. Допоки Україна незалежна – ми у безпеці. Тому це так важливо… Світ вже побачив, які хоробрі українці, які у вас неймовірні люди. І ми також маємо розуміти, що після завершення війни, коли Україна переможе, у вас буде точно друга, але, можливо, навіть перша за потужністю армія у Європі. І ми зробимо все необхідне, щоби це справді було так», – аголосив Клаус Велле.