У Науковій бібліотеці провели другу частину онлайн-екскурсії

10 квітня 2020 року директор Наукової бібліотеки Львівського національного університету імені Івана Франка Василь Кметь провів другу онлайн-екскурсію однією із найвідоміших книгозбірень України. Понад 50 глядачів мали змогу помандрувати лабіринтами найстарішої бібліотеки країни за допомогою прямої трансляції в мережі Facebook.

Розпочалася екскурсія із огляду панорами весняного Львова, що розгорнулася для глядачів із даху Наукової бібліотеки. Василь Федорович віднайшов на живій карті міста усі зримі корпуси Львівського університету та запросив «гостей» всередину книгозбірні.

Там разом із директором усі охочі мали змогу побачити інший бік життя книгосховища. Глядачів «запросили» відвідати відділи бібліотеки та познайомили із функціями, які виконує кожен з них.

Найцікавішими фрагментами екскурсії стали мандрівки архівами із періодикою, де Василь Кметь продемонстрував зразки давньої преси, які зберігаються в бібліотеці: номери газети «Зоря Галицька», журналу «Перець» та інших. Особливу увагу Василь Федорович присвятив архівам часопису «Каменяр», продемонструвавши багату колекцію випусків університетської газета.

Далі Василь Кметь показав глядачам цінні рукописні пам’ятки, якими пишається Наукова бібліотека. «Кількість мов та діалектів, якими написані книги нашої бібліотеки, сягає 140-ка», – зазначив Василь Федорович, тримаючи в руках зразки писаного слова, яким вже понад пів тисячоліття. З його слів глядачі дізналися про колекцію Антонія Петрушевича, унікальний Архів Самбірської Економії, 57 цінних інкунабул, «Книгу Житія Святих», Львівську лютневу табулатуру ХVІ сторіччя та чимало інших рукописів, друкованих книг та зображень Львова.

Від споглядання паперових скарбниць слова учасники екскурсії перейшли до знайомства із електронними архівами та програмами, які за лічені секунди допомагають знайти потрібну книгу або часопис.

Закінчилась друга частина екскурсії відвідинами резервного фонду бібліотеки та оглядинами подвір’я. За словами Василя Федоровича, це не останній епізод онлайн-мандрівок книгозбірнею. Директор порекомендував стежити за анонсами на офіційній сторінці Наукової бібліотеки в мережі Facebook, аби не пропустити нових екскурсій. Зрештою, для тих, хто не встиг приєднатися, відеозапис залишається доступним для перегляду у будь-який час.