Учнів ВПУ №29 м. Львова познайомилися з освітніми програмами ІТ-напряму у Львівському університеті

Сьогодні ІТ-освіта активно розвивається, тож і молодь дедалі частіше розглядає цей напрям для майбутнього навчання та працевлаштування. Днями у Львівський університет завітали учні ІІ та ІІІ курсів Вищого професійного училища №29, які навчаються на спеціальності “Оператор з обробки інформації та програмного забезпечення”. Учні вже здобувають фах ІТ-спеціалістів, отримують корисні знання від викладачів училища та працівників ІТ-компаній в рамках підтримки спеціальності Львівським ІТ Кластером. Проте чимало з них зацікавлені продовжити навчання після випуску з училища та здобути вищу освіту.

Саме тому 9 квітня учні мали змогу познайомитись з освітніми програмами ІТ-спрямування у Львівському університеті, а також зануритися сповна в університетське життя, відвідуючи одні з найцікавіших приміщень нашого ЗВО.

Розпочалася мандрівка із візиту до Музею історії Університету, де завідувач Юрій Гудима розповів молоді про відомих ІТ-спеціалістів – випускників Львівського університету, показав цікаві експонати та прилади, які збереглися з минулих століть. Продовження знайомства відбулося в не менш загадковому та історичному місці – Науковій бібліотеці Львівського університету (вул. Драгоманова, 5). Окрім захопливої екскурсії бібліотекою та книгосховищем, яку для відвідувачів провела бібліотекар Вікторія Кметь, наші гості також мали змогу послухати власне ту інформацію, яка стосується цифровізації університету та ІТ-напряму від студентів та викладачів навчального закладу.

Учасників екскурсії привітав проректор з науково-педагогічної роботи та інформатизації Віталій Кухарський: “ІТ-напрям у Львівському університеті – це ті спеціальності, які не лише йдуть в ногу з часом, а й відповідають стандартам ІТ-індустрії. Співпраця університету, Львівського ІТ Кластера та бізнесу дає можливість зробити навчання студентів цікавим, динамічним, а також, звичайно, наповненим практикою. Додатково університет завжди старається організувати для студентів та абітурієнтів цікаві ІТ-події, під час яких молодь може познайомитися з досвідченими спеціалістами галузі, а також у вільний від навчання час отримати корисні додаткові знання. Власне, упродовж року навіть кожен із вас може долучитися до наших вже традиційних подій: DES, AIT, Інтенсив із кібербезпеки для школярів тощо. А сьогодні хочу побажати вам дізнатися якомога більше про наш навчальний заклад загалом та ІТ-напрям зокрема, і, звичайно, обрати Львівський університет під час вашого вступу!”

Далі відбулося представлення 8 освітніх програм ІТ-спрямування Львівського університету, які кілька років тому були також модернізовані відповідно до потреб галузі спільно з Львівським ІТ Кластером. Зокрема, ОП 112 Статистика представив гарант ОП, доктор фізико-математичних наук Олег Бугрій, ОП 126 Інформаційні системи та технології, 121 Інженерія програмного забезпечення, 176 Мікро- та наносистемна техніка та 171 Електроніка презентувала заступниця декана з інформаційного забезпечення освітнього процесу факультету електроніки та комп’ютерних технологій Ірина Кофлюк, ОП 281 Публічне управління та адміністрування – студентка цієї ОП Олеся Стрільчук, ОП 124 Системний аналіз – студентка цієї ОП Руслана Попович та ОП 125 Кібербезпека – студент цієї ОП Максим Радченко.

Також до присутніх звернувся менеджер освітніх проєктів Львівського ІТ Кластера Євген Гірний, який розповів про освітні пропозиції та можливості, які підтримує Львівський ІТ Кластер, а також вказав на переваги вступу на такі освітні програми. А відповідальні за профорієнтацію Львівського університету Анастасія Павленко та Юлія Васьків провели інтерактивне знайомство із студентським життям особливостями вступу до Львівського університету, а також пізнавальний квіз для учасників. Переможці гри отримали пам’ятні подарунки від Львівського ІТ Кластера.

Завершилася мандрівка молоді візитом до Музею комп’ютерних технологій, де завідувач Микола Щербина показав учням унікальні зразки комп’ютерної техніки в дії та надав можливість випробувати перші відеоігри та приставки.

По дорозі додому учні також відвідали кілька інноваційних лабораторій факультету електроніки, зокрема «Infopulse Data Science & Machine Learning Lab» (відкрита спільно з компанією Infopulse), «GlobalLogic High Performance Computing & Software  Engineering» (відкрита спільно з компанією GlobalLogic) та Лабораторію Технологій штучного інтелекту (відкрита спільно з компанією ELEKS).

Варто зазначити, що промоційну та організаційну підтримку заходу забезпечив Центр маркетингу та розвитку Львівського університету у співпраці із Львівським ІТ Кластером та ВПУ №29.

Переконані, що проведені екскурсії та зустрічі відкрили для учнів світ вищої освіти, а також Львівський національний університет імені Івана Франка як один із найкращих осередків ІТ-навчання.

Більше фото