Університет відвідав Надзвичайний і Повноважний Посол Бельгії в Україні Петер Ван Де Вельде

15 березня 2024 року Львівський національний університет імені Івана Франка із робочим візитом відвідав Надзвичайний і Повноважний Посол Королівства Бельгія в Україні Петер Ван Де Вельде. Під час перебування в Університеті бельгійський дипломат поспілкувався з Ректором, а також  зустрівся зі студентами, для яких прочитав відкриту лекцію на тему «Європейський Союз і головування Бельгії у ЄС».

Насамперед Надзвичайний і Повноважний Посол Королівства Бельгія зустрівся з Ректором Львівського університету, членом-кореспондентом НАН України, професором Володимиром Мельником. У розмові, присвяченій обговоренню перспектив поглиблення співпраці Університету та Посольства Бельгії в Україні, також взяли участь проректор з науково-педагогічної роботи та міжнародної співпраці Сергій Різник, декан факультету іноземних мов Любомир Бораковський та представниця Студентського уряду Андріана Тереховська.

На початку зустрічі Володимир Петрович привітав почесного гостя у Львівському університеті, висловивши вдячність за непохитну підтримку, яку надає Бельгія Україні. «Дякуємо уряду та народу Бельгії за вагому та безкомпромісну підтримку нашої держави у боротьбі з російським агресором. Незважаючи на неймовірні подвиги наших воїнів Збройних Сил України і єдність українського суспільства, самотужки перемогти росію неможливо, тому моральна, політична та гуманітарна допомога від країн-друзів є вкрай цінною і важливою для нашої держави», – зазначив Ректор.

Також під час зустрічі Володимир Мельник розповів Петеру Ван Де Вельде про структуру Львівського університету, його освітню, наукову та культурну діяльність, наголосивши, що з початку повномасштабного вторгнення пріоритети наукової діяльності Університету були переорієнтовані на військово-цивільну оборону та відбудову України, а студенти і викладачі докладають волонтерських зусиль задля допомоги армії.

Посол Бельгії подякував за можливість відвідати Львівський університет та висловив підтримку українському народу, який бореться за свою незалежність у складний історичний період. «Я повсякчас закликаю своїх колег допомагати Україні усіма можливими способами, в тому числі, сприяючи наданню Європою збройної і фінансової підтримки вашій державі. Також я переконаний, що тісна співпраця закладів освіти Бельгії та України сприятиме налагодженню тісніших дружніх зав’язків між нашими державами», – додав Петер Ван Де Вельде.

Окрім того, під час зустрічі Ректор та бельгійський дипломат обговорили можливі напрями співпраці щодо популяризації української культури у Європі, можливостей створення центрів україністики у бельгійських університетах та сприяння співпраці університетів Бельгії з ЛНУ ім. Івана Франка.

В рамках візиту Посол відвідав Музей історії Університету, де для нього провів екскурсію директор Музею Юрій Гудима, розповівши про багатоаспектну минувшину Львівського університету, історію його становлення та розвитку.

Надалі Надзвичайний і Повноважний Посол Королівства Бельгія зустрівся зі студентською молоддю, прочитавши лекцію про історію створення Європейського Союзу, ідею цього міждержавного утворення, особливості функціонування, які базуються на економічних показниках країн-членів, а також окреслив основні напрямки роботи Ради Європейського Союзу в період головування Бельгії у цій інституції.

За словами дипломата, президентство Королівства Бельгії у Раді Європейського Союзу відбувається уже тринадцятий раз і триватиме до кінця червня 2024 року. А відтак, головування передбачає реалізацію низки завдань, серед яких ‒ координація діяльності Ради й інших установ ЄС, сприяння ефективній співпраці між державами-членами, контроль за ходом законодавчих процесів, захист верховенства права, демократії та єдності, зміцнення конкурентоспроможності країн, підтримка глобальної ролі Європи та інші.

«Координація усіх цих процесів ‒ надзвичайно велика і кропітка робота, яка потребує ретельного виконання. Важливо шукати компроміси, «маневрувати» серед європейської дипломатії, виокремлювати найбільш пріоритетні завдання, які постають перед нами і працювати задля поліпшення життя країн Європейського Союзу», ‒ зазначив Петер Ван Де Вельде.

Під час лекції Надзвичайний і Повноважний Посол коротко окреслив роль країн в Європейському Союзі, їхню економічну і політичну співпрацю, що забезпечує спільний, взаємовигідний результат.

Звертаючись до студентів, Петер Ван Де Вельде наголосив, що одним із головних пріоритетів роботи Бельгії у Раді Європейського Союзу є продовження європейської підтримки для України у боротьбі проти російської агресії. «Війна внесла багато змін у життя кожного із нас й України в цілому. А відтак, ми розуміємо, наскільки важливою для вас є наша підтримка. Тож ми зробимо усе, що від нас залежить, аби пришвидшити процес вступу України у ЄС, дотримуючись регламенту розгляду потрібних документів і проведення тривалих перемовин», ‒ запевнив дипломат.

Під час зустрічі студенти мали можливість поставити запитання почесному гостю, які стосувались здебільшого рівня підтримки України в Європі, перспективи майбутнього України, мовних питань у Бельгії і загалом Європі та інші.

Додамо, що візити Посла Королівства Бельгії до українських закладів вищої освіти організувала Українська студентська ліга.

Світлини: Ярини Пришляк Більше фото