Університет відвідав Тимчасово повірений у справах Посольства Республіки Індонезія в Україні Торанг Пакпахан

15 грудня 2022 року Ректор Університету, член-кореспондент НАН України, професор Володимир Мельник зустрівся із делегацією Посольства Індонезії в Україні на чолі із Тимчасово повіреним у справах Посольства Торангом Пакпаханом. У зустрічі також взяли участь Почесний консул Індонезії у Львові Андрій Іонов та керівниця Відділу міжнародних зв’язків Любов Чапляк.

З-поміж майже трьохсот міжнародних партнерів Львівського університету, розташованих у 50 країнах світу, ще немає закладів вищої освіти Індонезії. Тому під час діалогу Володимир Мельник і Торанг Пакпахан обговорили потенційну траєкторію співпраці між ЛНУ ім. Івана Франка та культурними й академічними установами Республіки Індонезія.

Спершу Ректор Університету детально розповів індонезійським дипломатам про структуру Львівського університету, головні наукові досягнення колективу та міжнародну діяльність, акцентувавши, що ЛНУ ім. Івана Франка завжди відкритий для співпраці, спрямованої на розвиток освітнього, культурного й наукового середовища України.

«Ваша країна є важливим елементом міжнародних відносин – не тільки завдяки своїй території, культурі, населенню та економічному потенціалу, а й завдяки внеску, який ви своєю позицією робите у підтримку України у війні проти росії. Тому для Львівського університету ваша країна, мова та культура становлять великий інтерес», – зазначив Володимир Мельник.

Торанг Пакпахан, окреслюючи мету візиту, наголосив, що Львівський університет є одним із найбільших і найкращих закладів вищої освіти України, а тому потенційна співпраця між дипломатичним представництвом Індонезії в Україні та ЛНУ ім. Івана Франка має стратегічне значення для його держави.

«Львів має велике значення для розвитку України, а Львівський національний університет імені Івана Франка посідає важливе місце в процесі розвитку української культури, науки та освіти. Тому ми хочемо налагодити взаємовигідні контакти з вашим Університетом», – наголосив Торанг Пакпахан, після чого зазначив, що його країна зацікавлена у тому, аби молодь з Індонезії мала можливість навчатися у Львівському університеті.

Також представники дипломатичного корпусу Індонезії в Україні зазначили, що усвідомлюють наскільки важливе місце посідатиме Україна у світі після подолання наслідків російської агресії, тому інтенсифікація культурних, освітніх, наукових й економічних контактів між Україною та Індонезією має значення для глобальної системи міжнародних відносин. Окрему увагу Торанг Пакпахан присвятив досвіду Львівського університету у реалізації масштабних міжнародних проєктів. За словами дипломата, індонезійські установи могли б чимало навчитися у представників Львівського університету.

Ректор Володимир Мельник подякував індонезійським дипломатам за віру у перемогу України, а також акцентував: «Настає кінець таким міфам, як «російська цивілізація». Тепер ми усі бачимо, що ніякої цивілізації у росії немає, адже причина російської агресії не у президентові їхньої країни, причина – у їхній культурі та способі мислення. Кінцем міфів про російську цивілізацію буде остаточна перемога України».

За результатами зустрічі сторони домовилися продовжити комунікацію заради налагодження конкретних напрямків співпраці між Посольством Індонезії в Україні та Львівським університетом.