Урочисте покладання квітів до могили Івана Франка

28 травня 2017 року академічна спільнота Львівського університету взяла участь у панахиді та урочистому покладанні квітів до могили Івана Франка, що на Личаківському кладовищі.

Для того, щоб гідно вшанувати пам’ять Великого Українця до його могили прийшли студенти та працівники Львівського університету, науковці, актори театру, учасники Львівського муніципального хору «Гомін», пластуни, керівництво Львівського літературно-меморіального музею Івана Франка, представники органів місцевої влади й усі небайдужі львів’яни. Символічною також була участь у заході представників товариства пошуку жертв війни «Пам’ять», які в одностроях Українського Січового Стрілецтва несли почесну варту біля могили Івана Франка.

Директор Львівського національного літературно-меморіального музею Івана Франка Богдан Тихолоз зазначив, що й у час смерті Каменяра, і сьогодні молодь віддає свої життя за утвердження самого права українців на власну державу. 101 рік тому, коли відійшов у Вічність Іван Франко, найдорожчим офірували Українські Січові Стрільці, у лавах яких, зокрема, служив син Каменяра – Петро Франко. Сьогодні ж свої життя за Українську Державу віддають новітні воїни, які героїчно зупиняють агресора на сході України.

Онук Івана Франка Роланд Тарасович Франко висловив переконання, що зараз українське суспільство починає по-справжньому відроджуватись. «Я бачу дуже багато змін на краще і зараз ми просто мусимо збудувати дійсно сильну Українську Державу», – зазначив Роланд Франко.

Також до учасників заходу звернулися заступниця голови Львівської обласної державної адміністрації Оксана Стоколос-Ворончук і керівник  управління внутрішньої політики Львівської міської ради Євген Бойко.

На завершення учасники почесної варти відсалютували Іванові Франку трьома пострілами в небо.