В Львівському університеті відзначили 100-ліття від дня народження Ісидора Патрила

25 жовтня 2019 року в Актовій залі Львівського національного університету імені Івана Франка відбулося урочисте відкриття і пленарне засідання Міжнародної конференції, присвяченої 100-річчю від дня народження відомого українського історика та церковного діяча о. Ісидора Патрила. Захід організували історичний факультет Львівського університету та Василіянський інститут філософсько-богословських студій імені митрополита Велямина Рутського.

Вітальними словами конференцію відкрив проректор з науково-педагогічної роботи та соціальних питань і розвитку Володимир Качмар. Він коротко окреслив історію Університету, наголосивши на тому, що теологічні практики завжди були в основі духовного життя університетської спільноти.

Також до присутніх звернувся декан історичного факультету, професор Степан Качараба.  Він розповів про деякі аспекти з життя о. Ісидора Патрила і наголосив, що «невтомну працю, наукові дослідження, довге і багатостраждальне життя церковний діяч поклав на служіння Богові та Україні».

Роздумами про життя і діяльність о. Ісидора Патрила поділилися професор Роман Шуст та  Мар’ян Лозинський.

Опісля вітальних слів конференція продовжила роботу у форматі пленарного засідання, під час якого учасники заходу обговорили ключові аспекти діяльності о. Ісидора Патрила. Зокрема, о. Єронім Грім представив доповідь на цю тему, а аспірант історичного факультету Львівського університету Василь Лагоцький окреслив внесок о. Ісидора Патрила у розвиток української історичної науки.

Конференція продовжила роботу в с. Крехів Жовківського району, та в м. Судова Вишня Мостиського району. Там відбулися Божественні літургії та посвячення пам’ятної дошки. Тривала конференція до 27 жовтня 2019 року.

Нагадаємо, Ієромонах Ісидор Патрило є видатним церковним діячем, доктором філософії, богослов’я і церковного права, істориком Церкви, бібліографом, членом Українського Богословського Наукового товариства і дійсним членом Історично-філософічної секції НТШ та Української Вільної Академії Наук у США. Був душпастирем для українських католиків у Німеччині, директором української секції Ватиканського радіо. У 1962 році став директором Римського Василіянського видавництва «Записок ЧСВВ» і «Української духовної бібліотеки». Від 1972 року о. Ісидор Патрило став головою Літургічної комісії, яка здійснила перший український переклад Часослова. О. Ісидор Патрило був також співробітником української й англійської версій Енциклопедії Українознавства.

Світлини: Христини Борсук Більше фото