В онлайн-форматі стартував «День кар’єри ЄС 2020»

21 жовтня 2020 року вже вчетверте стартувала традиційна подія – «День кар’єри ЄС», організаторами якої є Львівський національний університет імені Івана Франка, Інформаційний центр Європейського Союзу у Львівському університеті та Представництво ЄС в Україні. Партнерами дводенного заходу також є такі міжнародні компанії: Nexia DK, PwC, KPMG, Rolan Berger, BPO Nextdoor,  ПрАТ «Концерн Хлібпром». У зв’язку із карантинними обмеженнями цьогорічний форум виконує своє завдання – поширення інформації про шляхи професійного зростання та кар’єрні можливості для молоді у європейському вимірі – в онлайн-форматі.

Розпочався «День кар’єри ЄС 2020» вітальними словами Ректора Львівського університету, члена-кореспондента НАН України, професора Володимира Мельника. «Мені приємно, що ми маємо змогу провести такий важливий і масштабний захід, незважаючи на усі перешкоди пандемії. Той потенціал, який ми нагромадили спільно з Представництвом ЄС в Україні, на моє переконання, має велике майбутнє. Вже традиційна для нас подія несе вагому користь як для студентів, так і для викладачів Львівського університету, які спільно з потенційними роботодавцями працюють в рамках дуалізації освіти. Разом ми визначаємо зміни, яких потребують навчальні програми для того, аби компетенції наших випускників якнайкраще відповідали вимогам ринку праці України та за її межами», – пояснив Володимир Петрович та побажав усім учасникам цікавої та натхненої роботи.

Радниця з питань преси та інформації Представництва ЄС в Україні Вікторія Давидова подякувала усім колегам з Львівського університету за допомогу в організації події та активну і тісну співпрацю. «Незважаючи на те, що онлайн-формат є складним викликом для дипломатії, він теж має свої переваги, одна з яких – залучення більшої кількості фахівців та експертів з різних куточків світу. Проте я хочу, аби «Дні кар’єри ЄС 2020» не просто залишилися записами на теренах інтернет-платформ та соціальних мереж, а й стали джерелом нових знань, нового досвіду та нових уроків», – наголосила Вікторія Давидова.

Керівниця Інформаційного центру ЄС у Львівському університеті Наталія Антонюк зауважила, що основною метою події є активне спілкування, комунікація між владою, роботодавцями, представниками бізнесу та студентами. «Безперечно, європейська інтеграція має молоде обличчя. Ми намагаємось донести до наших студентів, що членство в ЄС – це механізм пришвидшення розвитку України для побудови демократичного суспільства, забезпечення свободи і гарантування прав людини», – пояснила Наталія Антонюк та детально розповіла про засади та функції Інформаційного центру ЄС у Львівському університеті.

Опісля вітальних слів роботу розпочала перша частина панельної дискусії «Професійний розвиток та європейська інтеграція» за участі представниці урядового офісу із залучення та підтримки інвестицій у Західному регіоні UkraineInvest Ольги Сивак,  керівника львівського офісу міжнародної  компанії «КПМГ» Максима Войцеховського, CEO міжнародної компанії BPO Nextdoor, засновника gelato.in.ua Юрія Підсадного та керівниці Відділу кар’єрного розвитку та співпраці з бізнесом Львівського університету Ірини Сновидович. Спікери обговорювали сучасні тенденції на ринку праці, вплив процесів європейської інтеграції на український бізнес, дискутували щодо очікуваних роботодавцями знань і навичок майбутніх працівників, пояснювали своє бачення шляхів адаптації вищої освіти до вимог ринку праці.

Зокрема, Ольга Сивак розвіяла сумніви стосовно зацікавлення іноземних інвесторів та роботодавців у працевлаштуванні українських фахівців. «Для прикладу, трендом останніх років є революція чистої їжі, тобто зараз існує справжній попит на органічні продукти харчування. В цій сфері наші фахівці можуть  запропонувати світу чимало стартапів та розробок», – пояснила спікерка та зазначила, що «інвесторам насправді дуже важливо бути впевненими у якості тих знань, які молодь здобуває у тому чи іншому закладі вищої освіти».

Думку Ольги Сивак підтримав Максим Войцеховський, наголосивши на важливості володіння іноземними мовами для розвитку власної кар’єри. Спікер на власному прикладі розповів про шлях працевлаштування та особливості роботи у міжнародній компанії. «Будь-яка робота у такій організації принесе Вам неоціненний досвід, адже Ви здобуваєте не лише практичні фахові навички, але й удосконалюєте свої софт-скіли. Це стане в нагоді, якщо згодом Ви захочете розпочати власну справу», – зауважив Максим Войцеховський.

Юрій Підсадний дав поради студентам стосовно того, на що варто звернути увагу під час працевлаштування. «Зважайте не лише на умови праці та можливості кар’єрного росту, але й на своїх потенційних колег, їхні характери, цінності цих людей і самої компанії. Дуже важливо, аби Вам було комфортно працювати у відповідному середовищі», – зазначив Юрій Підсадний.

На завершення першої частини панельної дискусії Ірина Сновидович розповіла про діяльність Відділу кар’єрного розвитку та співпраці з бізнесом Центру маркетингу та розвитку Львівського університету та безпосередню підготовку до «Дня кар’єри ЄС 2020». За її словами, організатори «активно комунікували з роботодавцями та студентами, визначаючи найактуальніші теми для дискусій та тренінгів». Також Ірина Сновидович додала, що зважаючи на умови карантину, зараз актуальним питанням для студентів є можливість стажування і проходження практики в онлайн-форматі. Важливим і цікавим напрямком співпраці університетів та бізнесу є розвиток програм підвищення кваліфікації викладачів для практично-орієнтованого навчання.

У другій частині дискусії інституційна координаторка програми «Еразмус+» Оксана Краєвська, менеджер проекту «Інформаційна підтримка мереж ЄС в Україні» Денис Черніков, CEO і співвласник TS Management Group і учасник понад 30 міжнародних проєктів Тарас Яворський та магістрантка факультету міжнародних відносин Христина Гуменюк детально обговорили молодіжну політику та освітні можливості ЄС для української молоді. В ході дискусії також зачепили питання перспектив і викликів глобального освітнього простору та визначили кар’єрні шанси випускників на європейському ринку праці.

Зокрема, Денис Черніков зробив акцент на теоретичній інформації, описавши ключові компетенції, які необхідні молодій людині для якісної побудови власної кар’єри. Серед них, за словами спікера, вміння мотивувати, здатність співпрацювати та вести конструктивну комунікацію, навички критичного мислення, можливість грамотно висловлювати свою позицію, толерантність та повага до інших тощо.

Оксана Краєвська акцентувала, що такі заходи, як «Дні кар’єри ЄС» «змушують задуматися і переосмислити все те, що ми робимо кожного дня, проаналізувати ще раз ту інформацію, яку ми доносимо іншим та її актуальність, а також визначати нові цілі та напрямки руху в умовах сучасних викликів і реалій». Також спікерка детально розповіла про започаткування, діяльність та успіхи програми Еразмус+ у Львівському університеті.

Розмову продовжив Тарас Яворський, поділившись низкою практичних порад стосовно покращення досвіду й напрацювання певних комунікативних навичок. «Подавайте свої резюме у серйозні компанії, намагайтеся дійти до етапу співбесіди та якомога частіше спілкуйтеся з роботодавцями для того, аби зрозуміти, як вести такі переговорити на майбутнє. Не забувайте про можливості, які дає сучасний світ: створюйте свої підприємства на платформах на кшталт «Amazon» тощо. Все це – чудовий досвід і хороший фінансовий дохід», – зазначив Тарас Яворський, звертаючись до студентів Університету.

На завершення дискусії Христина Гуменюк поділилася враженням від участі у програмах міжнародного обміну, пояснивши важливість наявності такого досвіду в умовах працевлаштування.

Модерувала дискусію доцентка кафедри менеджменту, керівниця Проєкту DAAD партнерства університетів України та Німеччини з трансферу технологій в ЛНУ ім. Івана Франка Маріанна Кохан. Вона закликала глядачів ставити запитання спікерам у коментарях під трансляцією в Youtube та Facebook, таким чином розширюючи масштаби обговорень. Здебільшого учасників заходу цікавили практичні нюанси щодо актуальних спеціальностей на Європейському ринку праці в час пандемії, ролі різних рівнів вищої освіти при отриманні роботи, особливостей роботи програми «Еразмус+» в період поширення COVID-19 тощо.

Окрім панельної дискусії, програмою заходу на 21 жовтня передбачена трансляція низки тренінгів, спрямованих на покращення навичок роботи в команді: «Кар’єра точно в ціль» від KPMG,  «Конфлікти: як перетворити «-» на «+» від Nexia DK, «Кроскультурна комунікація і навички майбутнього» від BPO Nextdoor.

Серія тренінгів продовжиться й 22 жовтня: учасники форуму матимуть змогу відвідати навчання «Критичне мислення» від фахівців «Хлібпрому»,  «Робота в команді» від PWC, а також освоять практичні кейси аналізу на англомовному тренінгу від Rolan Berger «Practical analysis in strategy consulting».

Також упродовж 21-22 жовтня міжнародні компанії, молодіжні громадські організації й проекти презентуватимуть власні пропозиції та можливості для молоді на Онлайн ярмарку вакансій ЄС. Свої вакансії для студентів вже представили Nexia DK, PwC, KPMG, Rolan Berger, BPO Nextdoor,  «Хлібпром», JTI, Zone300, Leobit.

«Молоді люди також зможуть поспілкуватися у спеціально створених для цього Telegram-бесідах із представниками компаній і дізнатися про програми стажувань та практики, переваги участі в міжнародних громадських організаціях, проєктах розвитку бізнесу тощо. Серед учасників – молодіжні міжнародні організації AIESEC, AEGEE, команда ENACTUS LNU, європейські програми стипендійної підтримки ERASMUS+ та DAAD, Школа стійкого підприємництва Горста Рогуша. Зокрема, про цікаві можливості для випускників Львівського університету усі зацікавлені зможуть дізнатися у наших учасників – Асоціації випускників ЛНУ ім. Івана  Франка», – зазначають організатори заходу».

До слова, по завершенню кожного із тренінгів фахівці компаній оголосять своїх переможців конкурсу на найкраще студентське резюме CV Awords, що стартував ще 8 жовтня, а також розіграють брендовану продукцію серед учасників.

І на завершення «Дня кар’єри ЄС 2020» відбудеться розіграш подарунків від Представництва ЄС в Україні та Львівського університету серед найактивніших учасників. Актуальна інформація про усі деталі події, безпосередньо програма та реєстрація на усі заходи розміщені на сайті.

Трансляцію панельної дискусії можна переглянути за посиланням.