Розпочала роботу Міжнародна науково-практична конференція «Традиційні та нові медіа перед викликами сучасного суспільства»

22 жовтня 2020 року на факультеті журналістики Львівського національного університету імені Івана Франка розпочала роботу Міжнародна науково-практична конференція «Традиційні та нові медіа перед викликами сучасного суспільства». Для участі у конференції зголосилися понад 120 науковців з усіх куточків України, а також із Польщі та Швеції. Зважаючи на карантинні обмеження, захід відбувся у дистанційному форматі за допомогою платформи «ZOOM».

Відкрив науковий онлайн-форум проректор з науково-педагогічної роботи та соціальних питань і розвитку Володимир Качмар. Володимир Михайлович наголосив на важливості й актуальності теми конференції, підкресливши особливе значення професії журналіста у сучасному світі. Проректор процитував Блаженнішого Любомира Гузара, зазначивши, що «журналістика – це більше ніж професія. Журналістика – це не тільки репортерство: піти, побачити й розповісти про те, що відбувається. Журналістика – це свого роду спосіб життя». Володимир Качмар подякував колегам, які зголосилися до участі в конференції і побажав усім плідної і натхненної роботи.

Привітав учасників зібрання декан факультету журналістики Львівського національного університету імені Івана Франка, професор Іван Крупський, який зазначив, що «задекларована тема конференції – не нова, але завжди актуальна». Іван Васильович констатував: «У свідомості багатьох українців, а особливо молоді,  закарбувалася думка, що усі медіа мігрують в Інтернет, а місце друкованої періодики замінили гаджети. Проте наша увага повинна бути зосереджена на формуванні єдиного інформаційного простору, який складають як традиційні, так і нові медіа», – зазначив декан і побажав усім міцного здоров’я і гарної роботи.

Упродовж пленарного засідання предметом обговорення учасників конференції стали цікаві й змістовні доповіді колег з Польщі, Швеції та України щодо майбутнього журналістики у цифрову добу, інфомедійної грамотності як компетентності фахового споживання інформації, медіадискурсивного виміру воєнних конфліктів та ін.

Надалі учасники конференції продовжують роботу в шести секціях – сучасні орієнтири української журналістики: від теорії до практики; теле- та радіопростір України перед сучасними викликами; зарубіжний досвід розвитку традиційних та нових медіа; традиційні медіа в історичному та сучасному контексті; сучасний медійний текст: трансформації; тенденції розвитку нових медіа. У вже звичному онлайн-форматі вони обговорять актуальні питання становлення і розвитку журналістики.

Міжнародна науково-практична конференція «Традиційні та нові медіа перед викликами сучасного суспільства» відбуватиметься упродовж 22-23 жовтня 2020 року. З програмою конференції можна ознайомитися за посиланням.

В рамках роботи конференції також відбудеться круглий стіл «Слово повинно приносити користь», присвячений 90-літтю з Дня народження Заслуженого професора Львівського університету, Заслуженого журналіста України, доктора філологічних наук Володимира Йосиповича Здоровеги.