В Університеті презентували книги Ярослава Дашкевича

14 грудня 2016 року в рамках Міжнародної наукової конференції «Україна-Європа-Схід: проблеми та перспективи сучасної гуманітаристики» в Дзеркальній залі Університету відбулась презентація праць видатного українського історика Ярослава Дашкевича.

Перший презентований збірник «Україна і Схід» зібрав під однією обкладинкою 100 сходознавчих праць Ярослава Романовича. «Україна і Схід» вміщує 4 розділи, що охоплюють широку палітру наукових інтересів історика. У книзі вперше опублікували 21 наукову працю з архіву професора, 14 доповідей (70-90-х рр. ХХ ст.), а також статті і доповіді Ярослава Дашкевича на різноманітних конференціях, конгресах, семінарах тощо. Окрім текстів, цінним є ілюстративний матеріал – 90% світлин опубліковані вперше, на них зафіксовані наукові зв’язки Ярослава Романовича зі сходознавцями, його участь у конференціях та інших наукових заходах.

«Україна на перехресті світів: релігієзнавчі та соціокультурні студії» – збірник 55 статей, наукових розвідок, есеїв і спогадів Ярослава Дашкевича, в яких історик простежує ґенезу і ретроспективу розвитку сучасного християнства у тісному зв’язку з іншими конфесіями.

Проректор Українського католицького університету, професор Ігор Скочиляс наголосив, що Ярослав Романович не був ані релігієзнавцем, ані соціокультурологом, але упорядники збірника наукових праць переконані, що у своїх дослідженнях професор розглядає культурні та релігійні феномени у глобальному цивілізаційному контексті, в контексті процесів державотворення і націотворення на українських землях, а тому варто розглядати його студії і під таким кутом зору.

«Україна на перехресті світів: релігієзнавчі та соціокультурні студії» вміщує 6 розділів, в яких досліджена історія релігій в Україні від давніх часів, крізь Середньовіччя, епоху Ренесансу і Просвітництва до релігійного життя України у ХХ ст., вплив нехристиянських спільнот на культуру України.

Також учасники презентації поділились особистими спогадами про Ярослава Дашкевича і про важливі настанови щодо різних життєвих ситуацій і наукових проблем, які він давав своїм учням та колегам.

Добрими спогадами про професора поділились і представники вірменської делегації, які з великою пошаною і пієтетом відгукувались про видатного українського історика.

Вчені, які ідентифікують себе з науковою школою Ярослава Романовича, визнають його беззаперечний моральний та науковий авторитет в галузі історії та археографії.

Світлини: Олександра Лавриновича Більше фото