В Університеті розпочався ІТ-тиждень у дистанційному форматі

6 квітня 2020 року у Львівському національному університеті імені Івана Франка стартував ІТ-тиждень. Дистанційний захід у форматі онлайн-зустрічей зорієнтований на учнів старших класів українських шкіл, які цікавляться інформаційними технологіями і планують пов’язати своє майбутнє із цифровою сферою.

До учасників заходу звернувся проректор з науково-педагогічної роботи та інформатизації ЛНУ ім. Івана Франка Віталій Кухарський. «Не варто й пояснювати, що ІТ-індустрія є однією із топових сфер діяльності в Україні та чи не найбільш інноваційною у світі загалом. Навіть цей вебінар є яскравим прикладом розвитку новітніх технологій. На нашому заході ми пропонуємо вашій увазі чудовий симбіоз: викладачі Університету, які мають значні наукові здобутки, читатимуть вам лекції разом із найкращими представниками прогресивних ІТ-компаній», – зазначив Віталій Михайлович.

До вітальних слів також долучилися керівники львівських ІТ-компаній: співзасновник та член Ради директорів компанії «SoftServe» Тарас Кицмей, керівник Львівського офісу компанії «GlobalLogic» Ігор Костів та Country Director Ukraine у компанії «Avenga» Марта Романяк. Вони коротко окреслили основні ідеї своїх організацій, наголосили на важливості здобуття вищої освіти для сучасної молоді та побажали майбутнім студентам успіхів і наснаги на шляху до своїх професійних цілей.

Упродовж вебінару школярі дізналися про ролі і посади, які існують в IT-індустрії, та перспективи працевлаштування. Про це, зокрема, розповіла віцепрезидентка з питань навчання та розвитку персоналу у «SoftServe» Галина Даців.

Опісля відбулась презентація низки навчальних програм для майбутніх фахівців ІТ-сфери. Так, декан факультету електроніки та комп’ютерних технологій Юрій Фургала розповів про освітні можливості у галузі ІТ, які пропонує його факультет та пояснив, які кроки необхідно здійснити, аби стати частиною факультетської спільноти.

Завідувач кафедри системного проектування факультету електроніки  Роман Шувар анонсував програму дуальної освіти «High Performance Computing», яка з нового навчального року стане доступною у Львівському університеті. Тему презентації продовжив представник компанії «Vakoms» Віталій Парубочний, розповівши детальніше про високоефективні обчислення та машинне навчання.

Захід модерувала керівниця Центру маркетингу та розвитку Львівського університету Ольга Осередчук. Упродовж вебінару учасники мали змогу ставити запитання спікерам у чаті, таким чином географічна відстань між доповідачами та слухачами не стала на заваді якісному обміну необхідною інформацією.

IT-тиждень у Львівському університеті триватиме до 10 квітня. Щодня зацікавлені школярі матимуть змогу дізнатися більше про царину інформатики та новітніх технологій у форматі кількагодинних вебінарів від викладачів Львівського університету та працівників ІТ-компаній.

Програмою передбачені, як теоретичні, так і практичні заняття. Упродовж тижня запланована низка лекцій на актуальні та дискусійні теми у сфері інформатизації. Зокрема, школярі матимуть нагоду познайомитися із розробкою додатків для операційної системи «Android» та необхідними для неї мовами програмування. Також відбудеться огляд основ веб-технологій, під час якого учасники вебінару довідаються більше про створення сайтів.

Окрім того, школярі, які беруть участь в  ІТ-тижні, дізнаються про умови вступу до університетів у 2020 році та про те, як відбувається стажування у прогресивних компаніях, адже однією із ключових тем циклу вебінарів є презентації освітніх програм, що діють в ЛНУ ім. Івана Франка  та будуть корисними для майбутніх працівників digital-сфери.

Світлини: Ярини Пришляк Більше фото