Упродовж трьох днів відбуваються засідання Вченої ради Львівського університету, присвячені питанню обрання на посади завідувачів кафедр. Вже традиційно засідання проводять у дистанційному форматі за допомогою центру для командної роботи «Microsoft Teams» з перервою для проведення таємного голосування шляхом подання бюлетенів у визначений час у приміщенні головного корпусу Університету.

Так, сьогодні, 10 червня 2021 року, Вчена рада Університету обрала очільників ще 20-ти кафедр Львівського національного університету імені Івана Франка. Свої стратегії розвитку кафедр членам Вченої ради презентувати претенденти на посади завідувачів кафедр факультету управління фінансами та бізнесу, фізичного,  філологічного, філософського, хімічного та юридичного факультетів.

Після представлення програм і завершення таємного голосування, голова лічильної комісії декан географічного факультету, доцент Володимир Біланюк доповів про результати волевиявлення членів Вченої ради. Відповідно до протоколу лічильної комісії, завідувачкою кафедри публічного адміністрування та управління бізнесом обрано докторку економічних наук, доцентку Ганну Комарницьку, а завідувачкою кафедри економіки та публічного управління – докторку економічних наук, доцентку Галину Капленко.

Разом з тим, очільником кафедри загальної фізики обрано доктора фізико-математичних наук, професора Василя Стадника, кафедри фізики металів – доктора фізико-математичних наук, професора Степана Мудрого, кафедри астрофізики – доктора фізико-математичних наук, старшого наукового співробітника Богдана Мелеха, кафедри фізики твердого тіла – доктора фізико-математичних наук, професора Володимира Капустяника.

П’ятьох завідувачів кафедр обрали також на філологічному факультеті. Зокрема, кафедру української літератури імені академіка М. Возняка очолив доктор педагогічних наук, професор Володимир Микитюк, кафедру слов’янської філології імені І. Свєнціцького – кандидатка філологічних наук, асистентка Ольга Сорока, кафедру української мови імені професора Івана Ковалика – докторка філологічних наук, доцентка Зоряна Купчинська, кафедру українського прикладного мовознавства – докторка філологічних наук, професорка Ірина Кочан, кафедру польської філології – кандидатка філологічних наук, професорка Алла Кравчук. Згідно з результатами голосування, завідувачем кафедри теорії та історії політичної науки обрано доктора політичних наук, доцента Геннадія Шипунова, завідувачкою кафедри теорії та історії культури – докторку філософських наук, професорку Марію Альчук, завідувачкою кафедри  психології – кандидатку філософських наук, професорку Софію Грабовську.

Щодо хімічного факультету, то кафедру фізичної та колоїдної хімії очолив доктор хімічних наук, професор Олександр Решетняк, кафедру аналітичної хімії – кандидатка хімічних наук, доцентка Лілія Дубенська.

Чотири кафедри юридичного факультету також отримала нових керівників. Так, завідувачем кафедри адміністративного та фінансового права обрано доктора юридичних наук, професора Миколу Кобилецького, завідувачем кафедри соціального права – доктора юридичних наук, професора Пилипа Пилипенка, завідувачкою кафедри інтелектуальної власності, інформаційного та корпоративного права – докторку юридичних наук, професорку Олександру Яворську, завідувачем кафедри теорії та філософії права – доктора юридичних наук, професора Віталія Косовича.

Після затвердження протоколу лічильної комісії Ректор Університету, професор Володимир Мельник подякував членам Вченої ради за продуктивну роботу. Також Ректор привітав новообраних завідувачів кафедр, побажавши їм творчої роботи, спрямованої на реалізацію задекларованих програм.