Відбулася міжнародна наукова конференція  «Мистецтво у кризові періоди: навчання і терапія»

12 жовтня 2023 року у Львівському національному університеті імені Івана Франка відбулася міжнародна наукова конференція  «Мистецтво у кризові періоди: навчання і терапія». Організувала захід кафедра музичного мистецтва факультету культури і мистецтв.

Учасники конференції порушили цілу низку питань освіти та виховання, які торкаються  війни, розпочатої росією, її важких наслідків в контексті негативного впливу на психічний стан  людини,  важливої ролі мистецтва як засобу подолання стресових станів та його впливу  на ментальне здоров’я.

Конференція стала продовженням співпраці кафедри музичного мистецтва, проєкту «Art therapy force», куратором якого є менеджерка,  театрознавиця та продюсерка незалежних культурних проєктів Вероніка Склярова та відомого композитора Найджела Осборна (Велика Британія), який є почесним професором Единбурзького університету, професором факультету драми Університету Рієки, консультантом Китайського музичного інституту Пекінського університету, членом Британської академії композиторів. Підсумком попереднього етапу співпраці стала «Монстр-опера» за мотивами шекспірівських творів, темою якої  була  боротьба добра зі злом.

З вітальним словом виступив проректор з науково-педагогічної роботи та соціальних питань розвитку Львівського національного університету імені Івана Франка, професор Володимир Качмар, який відзначив ключову роль музичного мистецтва, як важливого засобу в подоланні кризових станів та відновлення ментального здоров’я дітей та дорослих.

Учасників конференції також привітав в.о. декана філологічного факультету Роман Крохмальний, який побажав учасникам конференції плідної роботи. Натомість в. о. декана факультету культури і мистецтв Мирослава Циганик відзначила важливість подібних міжнародних зв’язків і налагодження співпраці у роботі  з травмованими війною дітьми.

В конференції взяли участь науковці з Великої Британії (Nigel Osborne), США (Jennifer Sokira та Alpha Woodward), Австралії (Gillian Howell), а також науковців зі Львова, Києва, Харкова, Рівного, Вінниці, Кропивницького, Дрогобича, Ужгорода, Луцька.

Теми виступів торкалися новітніх наукових досліджень в галузі музичного мистецтва, теорії та практики в період кризових ситуацій; взаємозв’язків мистецтва, педагогічних технологій та стресостійкості у воєнний період. Розглядалися питання, які торкаються використання музично-терапевтичних засобів в роботі із дітьми, які постраждали внаслідок воєнної агресії. А також учасники дискутували про музичне мистецтво та його потенціал в освітньому процесі.

Конференція стала новим важливим етапом комунікації науковців Львівського національного університету імені Івана Франка з провідними міжнародними фахівцями, які працюють у справі подолання посттравматичних станів з використанням засобів музичного мистецтва, що є дуже актуальним для сьогодення України.

На завершення конференції виступила в.о. завідувачки кафедри музичного мистецтва Світлана Салдан, яка підкреслила, що нинішня зустріч повинна стати важливим ресурсом для систематизації, ґрунтовного вивчення і практичного застосування подальших наукових розробок та досліджень, а також слугуватиме підґрунтям нової співпраці між українськими та іноземними науковцями, висловила усім доповідачам подяку за наукову співпрацю та  анонсувала подальші наукові контакти з вченими Великобританії, США, Канади, Австралії.

Світлини: Ярини Пришляк Більше фото