Відбулася симуляційна гра «Моделювання роботи Ради міністрів ЄС»

9 та 17 квітня 2024 року відбулась симуляційна гра «Моделювання роботи Ради міністрів ЄС» (у рамках реалізації проєкту за програмою Жана Моне Еразмус+ “EU Common Policies: Allingment Strategies for Ukraine” (101047504 – EUCPASU – ERASMUS-JMO-2021-HEI-TCH-RSCH). Участь у заході взяли студенти факультету управління фінансами та бізнесу спільно зі студентами факультету міжнародних відносин. На першому етапі 9 квітня студенти-міжнародники ділились знаннями зі студентами-управлінцями про особливості роботи Ради ЄС, специфіку проведення її засідань та прийняття управлінських рішень (запропонували сценарій симуляції та відповідні інструкції).

Наступний етап характеризувався тим, що студенти-управлінці були у ролі постійних представників Ради ЄС, студенти-міжнародники були відповідальні за модерацію засідання, проведення консультацій та складання протоколу засідання.

Із вітальними словами виступили: Оксана Головко-Гавришева (завідувачка Західноукраїнського дослідницького центру з європейських студій, доцентка кафедри європейського права); Оксана Краєвська (координаторка проєкту, доцентка кафедри європейських та регіональних студій); Галина Капленко (завідувачка кафедри економіки та публічного управління); Василь Зеленко (учасник проектної групи, модератор заходу, доцент кафедри економіки та публічного управління).

Темою засідання Ради ЄС було обговорення майбутнього розширення ЄС, а саме вступу України, Молдови та Грузії до ЄС.

Питання розширення Європейського Союзу є одним із ключових аспектів стратегії співпраці та розвитку на континенті. Ця тема не лише визначає майбутнє самого Союзу, а й має значення для стабільності та процвітання всіх європейських народів.

Розширення ЄС відкриває двері новим можливостям для країн-кандидатів, які прагнуть приєднатися до європейської родини, забезпечуючи їм доступ до великого внутрішнього ринку, розвитку інфраструктури, а також гарантованих стандартів у сфері прав людини та демократії.

В той же час, розширення вимагає обережного розгляду та аналізу, оскільки воно несе зі собою як можливості, так і виклики. Національні економіки та політичні системи країн-кандидатів повинні відповідати високим стандартам, що є необхідною умовою для членства в ЄС.

Таким чином, обговорення та прийняття рішень щодо розширення Європейського Союзу є справою важливою не лише для самого Союзу, а й для всієї Європи. Від майбутніх рішень  залежить майбутнє інтеграції, миру та процвітання на континенті.

Порядок денний для засідання комітету представників Ради ЄС був таким:

  1. Представлення звіту про ставлення країн ЄС до вступу України, Молдови та Грузії до ЄС (у ролі постійних представників зі своїми доповідями виступили студенти-управлінці).
  2. Обговорення отриманих результатів (у кінці виступів були здійснені дебати щодо окремих питань приєднання до ЄС цих країн).
  3. Рішення та прийняття рекомендацій (більшість представників підтримали ініціативу приєднання до ЄС цих трьох країн. Представник однієї країни – Італії виступив проти, наводячи контраргументи).
  4. Узагальнення дискусії та визначення основних напрямків дій (вирішили проводити подальші консультації щодо досягнення консенсусу між усіма країнами із приводу цього питання).
  5. Прийняття рішень або формулювання рекомендацій щодо подальших кроків (після проведення консультацій між країнам-членами та співпрацею з партнерами з країн-претендентів провести повторне засідання).
  6. Підведення підсумків.
  7. Закриття засідання.

В загальному, захід виявився цікавим як для студентів-учасників симуляційної гри, так і студентів молодших курсів, які були присутніми у залі та спостерігали за проведенням заходу.

Участь молодих людей у подібних симуляційних заходах допоможе краще усвідомити специфіку роботи органів ЄС та у майбутньому застосовувати отримані знання на практиці, адже усі ми переконані, по-перше, в перемозі, а по-друге, у повноправному членстві України в Європейському Союзі вже у недалекому майбутньому.

Більше фото