Відбулася XIX Міжнародна студентсько-аспірантська наукова конференція «Актуальні проблеми прав людини, держави та правової системи»

24 квітня 2020 року на юридичному факультеті Львівського національного університету імені Івана Франка відбулася XIX Міжнародна студентсько-аспірантська наукова конференція «Актуальні проблеми прав людини, держави та правової системи». У зв’язку із запровадженим карантином наукове зібрання відбулося у дистанційному режимі з допомогою сервісу платформи ZOOM.

З вітальним словом до учасників конференції звернулися суддя Верховного Суду, доцент кафедри теорії та філософії права Дмитро Гудима і заступник декана юридичного факультету Назарій Стецик. Вони наголосили на актуальності конференції й важливості збереження традиції щорічного проведення цього наукового заходу з огляду на можливість здобуття учасниками нового й цінного досвіду.

Робота конференції розпочалася з пленарного засідання, під час якого студенти й аспіранти представили результати своїх наукових досліджень. В доповідях молоді науковці висвітлили актуальні проблеми реалізації прав людини й функціонування правової системи в Україні та іноземних державах.

Під час пленарного засідання студентка Анастасія Луценко виступила з доповіддю, присвяченою епідемії COVID-19 як виклику для міграційного права України. Студентка наголосила, що навіть в умовах епідеміологічної загрози конституційні підвалини міграційного права не можуть бути порушеними, адже права мігрантів повинні бути дотриманими, захищені їхні життя, здоров’я та особиста безпека. Аспірантка Анна Держипільська у своїй доповіді наголосила на важливості й актуальності юридичного оформлення наукової концепції професора Герша Лаутерпахта Комісією з міжнародного права ООН. Студентка Каріна Литвинюк доповіла про особливості становлення й розвитку еволюційного вчення та значення останнього для дослідження права й держави. Доповідь аспірантки Марти Сподарик була присвячена особливостям становлення й функціонування інституту окремої думки у Федеральному конституційному суді Федеративної Республіки Німеччина. Студентка Тетяна Коваль розкрила ключові аспекти застосування принципу пропорційності в рішеннях Конституційного Суду України. Праву на донорство як особистому немайновому праву особи була присвячена доповідь аспіранта Юрія-Антонія Зборівського, під час якої він наголосив на важливості розгляду зазначеного права у тісному взаємозв’язку з правом на медичну допомогу та правом на охорону здоров’я реципієнта. Аспірант Маркіян Петрів доповів про основні загрози тайпсквотингу як одного із видів інтернет-шахрайства. Аспірантка Юлія Пліш розповіла про обмежувальні заходи у кримінальному праві та охарактеризувала суміжні правові категорії. Аспірант Назарій Гарасимчук наголосив на важливості нормативного врегулювання інституту зловживання адвокатом процесуальними правами у кримінальному провадженні.

Після завершення пленарного засідання робота конференції продовжилась у секційних засіданнях за такими тематичними напрямками: філософія прав людини, права та держави й загальна теорія прав людини та держави; історія держави та права; конституційне право та конституційний процес; цивільне право та цивільний процес, господарське право та господарський процес, міжнародне право; інтелектуальна власність; екологічне, земельне та соціальне право; адміністративне, фінансове та інформаційне право; кримінальне право та кримінологія; кримінальний процес та криміналістика.

За матеріалами доповідей учасників конференції сформовано збірник тез, зі змістом якого можна ознайомитися за посиланням.