«Я на сторожі коло їх поставлю слово»: Відбулася ХVІІІ Всеукраїнська наукова конференція молодих філологів «VIVAT ACADEMIA»

24 квітня 2020 року вже традиційно на філологічному факультеті Львівського національного університету імені Івана Франка відбулася Всеукраїнська студентська та аспірантська наукова конференція «Vivat Academia». Цьогоріч захід відбувся у новому форматі: у зв’язку з карантинними обмеженнями, своїми ідеями та результатами наукових пошуків юні філологи обмінювалися в онлайн-режимі. Магістральною темою конференції цього року стали націєтворчі основи філологічної науки.

З вітальним словом до учасників заходу звернувся декан філологічного факультету, професор Святослав Пилипчук, який висловив вдячність присутнім за участь у науковому форумі і розповів про тематику доповідей конференції. «Приємно, що наші студенти та аспіранти беруть участь у такому науковому заході. Цьогоріч провідним мотивом конференції є тема націєцентризму. У цьому контексті символічною є Шевченкова фраза «Я на сторожі коло їх поставлю слово…», адже українське слово, яке завжди єднало українську націю, є важливим засобом націєтворення, сторожем традиції, сторожем єднання».

До вітань приєдналися заступник декана філологічного факультету з наукової і навчально-виховної роботи Ігор Гунчик та професорка кафедри української літератури імені академіка М. Возняка Богдана Криса, які побажали учасникам успішних виступів і натхнення в науковій праці.

Після вітальних слів конференція продовжила свою роботу у секції літературознавства, фольклористики та мовознавства. У рамках досліджень з літератури молоді науковці представили доповіді, присвячені аналізу творчості Йоаникія Ґалятовського, Григорія Сковороди, Романа Іваничука, Юрія Щербака та інших письменників. Фольклористичні розвідки зосереджувались навколо питань історії походження окремих прислів’їв та об’єктивації концептів в українському фольклорі. У сфері мовознавчих досліджень студенти та аспіранти виголосили доповіді про оказіональні утворення ступенів порівняння, найменування вулиць та кав’ярень, про невербальні засоби спілкування та знаки вияву емотивних станів, репрезентацію базових концептів у творчості українських письменників тощо.

Загалом в онлайн-режимі свої доповіді представили близько тридцяти  студентів та аспірантів. Зазначимо також, що за матеріалами доповідей конференції буде видано науковий збірник.

Насамкінець Святослав Пилипчук подякував усім учасникам конференції за представлення ґрунтовних досліджень з актуальних і перспективних напрямів філологічної науки і додав, що «хоч гуманітарні студії великою мірою недооцінені, але насправді вони є підмурівком тих основ, на яких розвивається суспільство загалом».