Відбулося підсумкове засідання Вченої ради Університету

28 грудня 2022 року відбулося підсумкове засідання Вченої ради Львівського національного університету імені Івана Франка.

Розпочинаючи засідання, до присутніх звернувся Ректор Університету, член-кореспондент НАН України, професор Володимир Мельник. Володимир Петрович констатував, що 2022 рік став надзвичайно складним для кожного українця.

«Рік, що минає, став справжнім випробуванням: для країни – війною, для суспільства – на зрілість, для влади – на професійність, для Збройних сил – на бойову міць, для нашого Університету – на соціально-культурну та національну зрілість і відповідальність. Країна згуртувалась, нація сконсолідувалась завдяки принципам україноцентризму, ЗСУ завоювали не лише абсолютну підтримку народу України, а й світу. Громадянин України дав відповіді на виклики часу і на російську агресію. Академічна спільнота Університету продемонструвала найвищі зразки гуманізму, відповідальності та професійності», – зазначив Ректор, пригадавши волонтерські й соціальні ініціативи Університету. Ректор також наголосив на тому, що колектив Львівського університету, незважаючи на воєнний час, має чимало напрацювань і здобутків, проте попереду у нас багато нереалізованих завдань.

«Щиро дякую кожному працівнику і студенту Університету за національно-патріотичну позицію і якісну роботу. Усім деканам та керівникам структурних підрозділів дякую за лідерський запал й активну мобілізуючу роль в організації роботи та навчання. Дякую Вам за розуміння, взаємодопомогу і взаємоповагу. Найголовніше те, що Ви, дорогі колеги, залишаєтеся скромними у повсякденні, ставлячи інтереси України й Університету над особистими. Це, без сумніву, ключ до нашого успішного розвитку, – відзначив Ректор. – Особливі слова вдячності висловлюю нашим Збройним силам, нашим колегам, які свідомо пішли захищати Україну і нас з Вами. Разом з тим, у скорботі ми згадуємо пам’ять тих, хто віддав свої життя за нашу свободу, за Україну, за Університет».

До колег звернувся й проректор з науково-педагогічної роботи та соціальних питань і розвитку Володимир Качмар, який поіменно подякував усім Захисникам і Захисницям України, які навчальні аудиторії Львівського університету змінили на військову форму і захищають Українську Державу на фронті. Віддаючи шану полеглим Захисникам, присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять студентів, працівників та випускників ЛНУ ім. Івана Франка, які віддали свої життя за незалежність України.

Надалі Ректор відзначив грамотами та подяками студентів та працівників Університету за волонтерську діяльність, активну громадську позицію та вагомий особистий внесок у наближення перемоги України над російським агресором.

Під час засідання Володимир Петрович також відзначив працівників Університету, зокрема й молодих вчених, за вагомі наукові результати, які сприяють інноваційному, технологічному та соціально-економічному поступу Української Держави та Львівського університету.

Окрім того, Володимир Петрович нагородив подяками переможців І етапу XIII Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка та XXIII Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика.

Ректор також вручив відзнаку Міністерства оборони України — медаль «За сприяння Збройним Силам України» завідувачу господарством спортивного комплексу Університету Михайлові Крисаю.

Відповідно до порядку денного, Вчена рада затвердила освітні програми, прийняла рішення щодо утворення разових спеціалізованих вчених рад та рекомендувала до друку наукові видання.

Підсумовуючи засідання, Володимир Мельник наголосив, що перед Університетом стоять масштабні цивілізаційні виклики і соціальні завдання. «Це передусім завдання наукового поступу, соціального зміцнення нашого Університету, якісної освіти. Це не самоціль для Університету, а скоріше засіб для формування активної молодої особистості – українця. Це наша найвища мета, адже Університет виконував і виконуватиме функцію підготовки духовних провідників українства», – наголосив Ректор.

«Я переконаний, що у час Різдвяних свят, кожен з нас вірний своєму шляху і прагне, як волхви побачити зірку на Сході і прийти вклонитися Істині, що народжується. Прийти не з пустими руками, а з дарами: золотом своєї вірності Україні, смирною своїх споглядань та запашним ладаном своїх всесвітніх надій та чекань, – зазначив Володимир Петрович. – Рік, що минає, став для нас важким випробуванням, але, незважаючи на усі труднощі сьогодення, ми гідно прожили його. Спільно з усім народом України ми вистояли і непохитно стоїмо перед навалою російської агресії. Тому нехай сяйво Різдвяної зірки наповнить кожну оселю та родину Божим Благословенням, теплом і радістю, світлом віри та надії, а прийдешній рік виправдає наші найкращі прагнення та сподівання, ставши для нас роком здійснення найзаповітнішої мрії – перемоги, яка принесе Україні очікуваний виборений мир, добро, духовне очищення та процвітання».

Завершили засідання мистецькі подарунки – композиції та колядки від хору Народного ансамблю пісні і танцю «Черемош» та студентів факультету культури і мистецтв.

Світлини: Олега Вівчарика та Юлії Гриценко Більше фото