Відбувся благодійний концерт творчих колективів Університету

Сьогодні, 10 квітня 2022 року, на площі перед пам’ятником Іванові Франку відбувся благодійний концерт на підтримку Збройних сил України за участю творчих колективів Центру культури та дозвілля Львівського національного університету імені Івана Франка. У концерті, організованому для мешканців та гостей Львова, взяли участь хор та оркестр Народного ансамблю пісні і танцю «Черемош», Заслужена хорова капела України «Боян» імені Євгена Вахняка та Народна чоловіча хорова капела «Прометей».

Розпочався концерт спільним виконанням Шевченкового «Реве та стогне» та Франкового «Не пора». Надалі у майстерному виконанні Народної чоловічої хорової капели «Прометей» прозвучали композиції «Гей, нумо, браття, всі до зброї», «Сміло, други», «За Україну». Заслужена хорова капела України «Боян» імені Євгена Вахняка вразила присутніх піснями «Там на горі на Маківці», «Марш Україна», «Ой у лузі червона калина». Хор та оркестр народного ансамблю пісні і танцю «Черемош» виконав для присутніх композиції «Повіяв вітер степовий», «Пісня про Довбуша», «Гуцулка Ксеня», «Гей, видно село» та «Летіла зозуля» та «Гей, Соколи». Опісля колективи разом виконали пісню «Зродились ми великої години».

Завершився захід спільним виконанням Гімну України. Ректор Університету, член-кореспондент НАН України, професор Володимир Мельник подякував творчим колективам Львівського університету за чудову благодійну ініціативу, а всім учасникам заходу за небайдужість і всебічну підтримку Збройних сил України.

Упродовж концерту вдалося зібрати понад 20 тисяч гривень! Ці кошти будуть спрямовані на потреби Збройних сил України.

Зазначимо, що з приходом війни творчі колективи Центру культури і дозвілля дещо змінили тематику своїх виступів, зосередившись здебільшого на благодійних концертах.

Так, зокрема 9 березня 2022 року відбувся концерт Народної чоловічої хорової капели «Прометей» з нагоди 208-ї річниці від дня народження Тараса Шевченка у Львівському волонтерському центрі. Того ж дня «Прометей» був учасником урочистостей з нагоди 208-ї річниці від дня народження Кобзаря за участю НТШ та товариства «Просвіта» у Львові на проспекті Свободи. Уже 3 квітня «Прометей» виступив з благодійним концертом «За Україну» для мешканців та гостей Львова на підтримку Збройних сил України.

Хор та оркестр народного ансамблю пісні і танцю «Черемош» також активно долучився до благодійної творчої діяльності. Черемошани здійснили  відеозапис пісні «Гей, Соколи» на вдячність полякам з Єленої Гури за підтримку України. Упродовж березня хор та оркестр народного ансамблю пісні і танцю «Черемош» провели мистецьку акцію на підтримку ЗСУ перед Львівським театром опери та балету, а також благодійну мистецьку  акцію біля пам’ятника Тарасові Шевченку.

Справді, українська пісня, відома сьогодні усьому світові, є символом вільної і сильної, нескореної України. Пісня завжди була і залишається оберегом нашого народу і нашою святинею. Впевнені, вже скоро наша пісня зазвучить по-новому – пісня України, яка перемогла.

Разом переможемо! Слава Україні!

Світлини: Олега Вівчарика та Юлії Гриценко Більше фото