Сьогодні, 16 липня, відбувся круглий стіл, присвячений 150-річчю від дня народження відомого фольклориста, музикознавця, етнографа, композитора, патрона кафедра української фольклористики Львівського національного університету імені Івана Франка Філарета Колесси. Захід відбувся у дистанційному форматі за допомогою платформи ZOOM.

Розпочав роботу круглого столу в.о. декана філологічного факультету Роман Крохмальний. Роман Олексійович зазначив, що з нагоди 150-річчя від дня народження Філарета Колесси у Львівському університету заплановано цикл наукових заходів, який сьогодні розпочався з круглого столу, присвяченого прийдешньому ювілею видатного фольклориста.

З вітальним словом до учасників круглого столу звернувся проректор з науково-педагогічної роботи та соціальних питань і розвитку Володимир Качмар. Проректор підкреслив, що «цьогоріч Університет відзначає не лише 150-річний ювілей Філарета Колесси, а й 100-річчя із часу заснування кафедри української фольклористики, яка носить ім’я видатного вченого». Володимир Михайлович поділився думками щодо ролі Філарета Колесси в історії Університету, акцентуючи на вагомому внеску фольклориста у розвиток української науки.

Завідувач кафедри української фольклористики імені академіка Філарета Колесси, професор Василь Івашків відзначив, що відзначаючи ювілеї видатного фольклориста, зокрема виданням збірника наукових праць і матеріалів на пошану вченого, постать Філарета Колесси завжди досліджують у контексті родини Колессів. Зокрема, у 2005 році з нагоди 130-річчя від дня народження академіка Філарета Колесси та 100-річчя від дня народження академіка Миколи Колесси було видано збірник «Родина Колессів у духовному та культурному житті України кінця XIX – XX століття», у 2013 році – «Родина Колессів – спадкоємність науково-мистецьких традицій» (з нагоди 140-річчя від дня народження академіка Філарета Колесси.

Докторка мистецтвознавства, професорка кафедри української фольклористики імені академіка Філарета Колесси Ірина Довгалюк поділилася думками щодо мистецької, народознавчої та видавничої діяльності Філарета Колесси, а також розповіла про внесок вченого у творення та розбудову української фольклористичної педагогіки.

В рамках наукової дискусії своїми міркуваннями і конструктивними пропозиціями обмінялися науковці філологічного та історичного факультетів Львівського університету. Зокрема, в обговоренні різноманітних аспектів діяльності Філарета Колесси, взяли участь кандидатка філологічних наук, асистентка кафедри української фольклористики імені академіка Філарета Колесси Олена Сироїд, кандидатка філологічних наук, старша наукова співробітниця відділу української та зарубіжної фольклористики Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М. Т. Рильського НАН України Ірина Коваль-Фучило, доктор історичних наук, доцент кафедри етнології Роман Тарнавський, кандидатка філологічних наук, доцентка кафедри теорії літератури та порівняльного літературознавства, заступниця декана філологічного факультету з наукової і навчально-виховної роботи Уляна Федорів.

Підсумовуючи, в.о. декана філологічного факультету Роман Крохмальний, наголосив на важливості популяризації постаті й доробку Філарета Колесси: «Одним із ключових аспектів відзначення ювілею вченого, окрім проведення традиційних наукових заходів, є популяризація його спадщини. Важливо розкривати присутність Філарета Колесси у різних вимірах, аби його постать була зрозумілою і доступною для широкого загалу».